Kategoriler

World of WarCraft İle 10 Yıl #1

Sinan’ın kaleminden:

Hani sürekli kavga edip edip, bir küsüp bir barışan çiftler vardır ya, ne birlikte yapabilirler ne de ayrı yapabilirler. Sanırım benim de WoW ile ilişkim bu şekilde diyebiliriz. Hayatımın son 10 (yazı ile ON!!!) senesinin öyle veya böyle çok rahat 7 senesi (yazı ile sekiz?) boyunca yaşantımın bir parçası olmuş bir oyundan bahsediyoruz. Çok daha uzun soluklu oyunlar tabi ki de var hayatımda ama, WoW bir başka.

WoW’u başka kılan özelliklerden en başında geleni ise, yine size yazımın girişinde bahsettiğim türden bir çarpık ilişki yaşadığım Lord Cem ile ilk günden beri birlikte oynuyor olmamız olabilir mi acaba?? (yazı ile evet). Kendisini bütün bir yazı dizisi boyunca çekiştireceğim, o yüzden en azından girişte bu şekilde davranmayayım. Ama Cem olmadan bu oyun asla aynı tadı vermedi, veremez bunu kendisi de çok iyi biliyor. Bütün bu halleri de bu yüzden zaten.

Warcraft: Orcs vs. Humans zamanından beri Blizzard oyunlarının sıkı bir takipçisi olarak, WoW’a girişimi açıkçası Warcraft 3’e dayandırıyorum. Özellikle Arthas üzerinden giden storyline kadar beni bu kadar içine çeken bir başka hikaye pek de fazla olmadı. Arthas’ın kötülüğün eline düşmüş ülkesini kurtarmaya çalıştıkça daha da karanlığa doğru gitmesi ve sonunda yenmeye çalıştığı güçlerin ağababasına dönüşmesinden daha fena fecir bir son ile sanırım daha önce hiç karşılaşmamıştım. Zaten daha ilk o zamanda vurulmuştum Undeadlere ırk olarak. Hoş tabi zombi olarak oynamak da cabası! WC3 ladder oyunlarında dahi çoğunlukla Ud oynuyordum. Mass ghoul + Dread Lord, ya da ilk iş GY + spider.. Ne güzeldi ya.

Neyse.. Sonrasında yavaş yavaş çıkan Warcraft’ın online oyunu geliyor piyasaya dedikoduları ise beni benden almaya yetmişti. Zaten 2001’den beri Asheron’s Call oynayan birisi olarak, bir MMORPG, insanı bir sararsa sonunun nerelere varabileceğini az çok kestiriyordum. Daha ilk WoW söylentileri çıktığında Ogreler Horde’un bir parçası olarak düşünülüyordu, yani o kadar dedeyim artık, yaşlandım!

Oyun çıktı çıkıyor, oyun piyasada vesair derken günlerden bir gün, içimde biriken heyecanımı daha fazla tutamayarak konuyu çok sevgili Lord Cem’e açtım. Açmaz olaydım. Bir naz, bir niyaz.. “Uf aman bilmiorm” “Bn anlamıorm nsı yni?? >.<” tarzı tepkilerle beni savuşturmaya çalışmasına rağmen bir kere kurban olarak kendime seçmiştim Cem’i. Sabah akşam ısrarlarım, oyuna internetten bakıp bakıp muhabbetler çevirmemiz vs. derken çalışmalarım meyvesini verdi ve küçük bey gazı aldı. Sağ olsun uluslararası underground network’ünü kullanarak 2 adet US box için sipariş verdi. Verdi ama bir hafta oldu, oyundan haber yok. Bir ay oldu oyundan haber yok. İki ay oldu, millet çatır çutur oynuyor, bizde hala bir haber yok.

İçten içe kemiren bir bekleyişi nasıl üstümüzden atarız diye konuşurken Lord Cem dahiyane bir fikir ile 6 ay spora yazılalım demez mi? Tabi hala başına geleceklerden habersiz olduğu için “ya oyun gelince spor mpor yalan olcak bak söylüyorum” dememe rağmen oraya gittik kaydolduk. Bende de hata var, insan düşününce anlıyor. İlk gün gittik sporumuza. Hala tartışmalar gayet sert geçiyor tabi, “ben undead oynucam” “ben night elf oynucam” kavgası kesinlikle bir çıkmaza girmiş durumda. Neyse sporumuzu yaptık, tabi gençtik, spor yapıp acıktık. Her bilinçli sporcu gibi gidip yaktığımız karbonhidratları Burger King’den geri depolamak üzere yola koyulduk.

Lord Cem tabi o zamanlar daha Lord Mord olmadığı için yürüdük biz o Burger’a. Yürürken de “oyun ne zaman gelir acaba?” “Oyun gelmiş olsa şimdi ne yapardın?” tarzı vikvikvik sorular soruyor. Ben ise hala anlamıyorum. Düşününce de bende de hata var diyor insan. Sonra gittik menülerimizi söyledik, afiyetle yemeğimizi yerken bu Gençosman Cem bana “şunu tutsana bi dakika” diyerekten bir kutu verdi. Üzeri nightelfli o kahverengi kutuyu verdi.. Sonrasını kulaklarımdaki uğultu ve gözlerimdeki karanlıktan ötürü hatırlayamıyorum.

Aslında hatırlıyorum, ama bir sonraki yazımda tabi ki anlatacağım hatırladıklarımı.. Acaba Lord olmadan önce ormanda ayılara yem olan kahramanımız KİM??? Hakikaten nedenini çözemediğimiz bir biçimde, 2 ay boyunca Stormwind girişinde yerde yatan Tauren cesedini “bunu devler buraya bilerek koydu, yaşasın Alyans!! hıh hıııı” diyen şaşkın KİM??? Ve daha nice saçmasapan yorumlar, fikirler ve maceralar ile, ilk world pvp deneyimleri, ilk Alterac Valley, ilk arenalar, ilk raidler vesair derken.. dolu dolu geçen bir 10 yıl (neti 7 yıl falan, yazıyla sekiz)!!

Önümüzdeki haftalar:
Gnomergan / gadgetzan krizi
Alliance’ın Parlak Zırhları
SS ve lvl 60 günleri

1 2

Görüntülenmeler:
33
İlgili Kategoriler
Blog
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com