Kategoriler

Acer Aspire TimelineX 5830TG İncelemesi

Bu aralar dizüstü bilgisayarlar masaüstündeki kardeşleriyle ciddi ciddi aşık atıyorlar. Acer’da bunlardan birisi. Eğer bir dizüstü bilgisayar alayım ve her işi yapayım diyorsanız Acer 5830TG işte tam bu işe yarıyor. Intel Core i7 2620M, 2.70GHz işlemci, 4 GB RAM ve NVIDIA GeForce GT 540M (1GB) ekran kartıyla oldukça güçlü bileşenlere sahip olan 15”lik bu bilgisayar 250 GB sabit diske sahip. Bu kadar güçlü olmasına rağmen oldukça ince olan Acer, mavi rengiyle gerçekten de asil görünüyor. Sağ tarafında 3 adet USB 2.0 sol tarafında ise 1 HDMI, 1 VGA ve 1 UBS 3.0 yuvasına sahip. Burada HDMI harici ekran kartına bağlı. VGA ise anakarttan görüntü alıyor.

Testlerde yaklaşık 6,5 saatlik pil ömrü veren Acer, yalnızca ofis işleriyle uğraşırsanız bundan da daha uzun bir pil ömrü sunacaktır. Ekran çözünürlüğü 1366 x 786 piksel. Yani oyun oynarken HDMI üzerinden bir monitöre bağlamanızı tavsiye ederim. Oyun performansı ortalama. Full HD çözünülürlüklerde Crysis 2 gibi oyunları bazı ayarları kapatmadan oynamayı hayal bile etmeyin. Dizüstünün en etkileyici tarafı ses performansında. Üzerindeki hoparlörler gayet net bir ses veriyor ve patlamaları önlemek için ses kilidine sahip.

Eğer her şeyi yapayım ve uygun fiyatlı olsun derseniz güzel bir ürün. Ama tabii ki oyuncular için üretilmiş bir dizüstü değil. Türkiye’de 13” ve 14” modelleri satışta. Bu modellerde işlemci Core i5, grafik işlemcisi aynı ama pil ömürleri daha uzun.

Görüntülenmeler:
12
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Donanım İnceleme · Notebook
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com