Kategoriler

Acer Swift Serisi, AMD Ryzen AI 300 İşlemcili Modellerle Yenilenecek

Acer Swift Serisi, AMD Ryzen AI 300 İşlemcili Modellerle Yenilenecek

Acer, ince ve hafif dizüstü bilgisayar modellerine sahip Acer Swift serisine, 2024 yılının üçüncü çeyreğinin başlangıcıyla beraber, yeni AMD Ryzen™ AI 300 Serisi dizüstü bilgisayar işlemcilerine sahip modellerin ekleneceğini duyurdu. AMD destekli PC’lerin bu sınıfında sunulan daha fazla CPU ve GPU çekirdeği yüklemesinin yanı sıra ultra verimli NPU ile donatılmış olan AMD işlemciler, Acer’ın yeni nesil yapay zeka bilgisayar seçeneklerinde devrim niteliğinde hız ve performans sunmaya hazırlanıyor. Yeni modeller, Copilot+ PC deneyimleri piyasaya sunulduğunda da ücretsiz güncelleme alabilecek.

Acer Inc. COO’su Jerry Kao, “Yapay zeka; oyun, içerik oluşturma, profesyonel ve günlük kullanım alanlarında müşterilerimizin bilgisayarlara yönelik beklentilerini yeniden şekillendirmeye devam ediyor. AMD ile beraber müşterilerimize benzeri görülmemiş bir güç ve performansla daha fazla yapay zeka destekli deneyimi mümkün kılıyoruz. Önümüzdeki aylarda AMD Ryzen AI 300 Serisi işlemcilerle güçlendirilmiş yeni sistemleri duyuracak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

AMD Bilgi İşlem ve Grafik İş Grubu Kıdemli Başkan yardımcısı ve Genel Müdürü Jack Huynh ise, “İnce ve hafif yeni nesil yapay zeka bilgisayarlarında Acer’la iş ortaklığı yapmaktan heyecan duyuyoruz. Acer’la; 50 TOPS işlem gücüyle dünyanın en güçlü NPU’suna; yeni nesil Zen 5 mimarisine sahip dünyanın en hızlı APU’suna; oyun için dünyanın en iyi grafiklerine sahip 3’üncü nesil AMD Ryzen AI işlemcilerimizi içeren yeni bir AI PC kategorisi yaratıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Yeni yüksek performanslı “Zen 5” mimarisini temel alan, 12 adede kadar yüksek performanslı çekirdek ve 24 iş parçacığına sahip AMD Ryzen AI 300 işlemcilerin, ultra ince dizüstü bilgisayarlar için üst düzey performans sunması öngörülüyor. AMD Ryzen™ AI’ın bir parçası olarak yeni işlemciler, 50+ NPU TOPs’a varan yapay zeka bilgi işlem performansı sağlamak için yeni AMD XDNA™ 2 teknolojisinden yararlanarak gelecek olan Acer Swift dizüstü bilgisayarlarda kullanıcıların yapay zeka yeteneklerini yerel olarak kullanabilmesine ve üretken yapay zeka uygulamaları, Büyük Dil Modelleri ve AI asistanlarını doğrudan çalıştırmasına olanak tanıyacak. Böylece kullanıcılar internet erişimine ihtiyaç duymadan ve pil ömründen ödün vermeden yaratıcılıklarını ve üretkenliklerini en üst düzeye çıkarabilecekler.

AMD Ryzen AI 300 Serisi işlemciler, ağır bilgi işlem iş yüklerinde bile daha düşük güç tüketimi ve mükemmel pil ömrünü için optimize edildiği gibi, ek olarak, daha yüksek ivmeli bir üretkenlik sunmak ve hızlı yanıt verme duyarlılığı için 36 MB’a kadar önbellek seçeneği sunuyor. Yerleşik AMD Radeon™ 800M grafikler ise ayrık bir grafik kartı olsun veya olmasın, yüksek çözünürlüklü ekran desteği ve hızlandırmalı kodlama sağlıyor.

Acer Swift Edge 16 Modeli, AMD Ryzen 7040 ve Wi-Fi 6E Destekli

Görüntülenmeler:
213
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Notebook
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com