Kategoriler

DELL XPS L321X İncelemesi

Ultrabook segmentinde oyuncular çoğalmaya başladı. Intel’in başlattığı bu bayrak yarışı dizüstü bilgisayarlarda geleceği işaret ediyor. Şu anda bizim kabul ettiğimiz anlamda oyun oynamak için çok yeterli olmasalar da biz oyuncuların oyun alışkanlıklarının sosyal medyayla beraber değiştiği de bir gerçek. Güçlü bir marka olan Dell bakalım oyun tarafında neler sunuyor.

NELER VARMIŞ BU ULTRABOOK’TA BİR GÖRELİM

Dell XPS L321X, haliyle Intel’in koyduğu ultrabook standartlarına tasarım olarak uyuyor. Ürünün toplam ağırlığı 1,356 kg. Dell, kenardan kenara, çerçevesiz ekranlı bir ultrabook yapmış. Pil ömrü, toplam dokuz saate kadar gidiyor. Eğer çok yoğun olarak kullanırsanız ortalama 5-5,5 saatten sonra şarj etmeniz gerekebilir. 13,3 inç boyutundaki Gorilla Glass monitörü, 1366×768 çözünürlüğünde,ekran inceliği ise 0,34cm. Bu çözünürlük bu ürünün performansına paralel olarak yeterli görünüyor.

Dell XPS 13’te; Rapid Start ve Smart Connect gibi en yeni Intel teknolojilerini üstün performans ve şık tasarımı ile birleştirmiş. UltraBookta ikinci nesil Intel Core i7 2637M, -1,70 GHz, Turbo Boost 2.0 ile 2,80 GHz hıza kadar çıkabilen bir işlemci ve Intel HD 3000 ekran kartı kullanmış. 4 GM RAM’i var. Sabit disk 256 GB’lık bir SSD ve tek depolama alanı burası. Dell, ürününün hızlı olmasını tercih etmiş. Eğer bu kadar yer bana yetmez diyorsanız artık hayatımıza iyice giren Dropbox vb online depolama çözümlerine yönelmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca 1’er adet USB 3.0 ile USB 2.0 yuvası ve 1 adet de Mini Display Port girişi yer alıyor.

UltraBook’un, hafif ve daha hoş bir dokunma hissi vermesi ve oluşacak çizikleri, oksitlenme ve aşırı ısınma, yanma olaylarının önüne geçmek adına karbon fiber karışımı bir malzeme kullanılmış.

Intel HD3000 tümleşik ekran kartı haliyle düşük konfigürasyon isteyen oyunları çalıştırabiliyor. Ultrabooklar’da ancak Intel’in 22nm’lik Ivy Bridge işlemcileriyle belki bir şeyler yapabileceğimizi ümid edebiliriz. Fakat şu an bunun için çok erken. Son olarak ürünün benzerlerine nazaran üstün performansını kesinlikle gözardı etmemek gerektiğini de ekleyelim.

Görüntülenmeler:
6
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Donanım İnceleme
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com