Kategoriler

Dünyanın En Büyük Dizüstü Bilgisayarını Yaptılar

EvanandKatelyn DIY dizüstü bilgisayarı

Etkileyici DIY (Kendin yap) projeleriyle tanınan iki popüler Youtube içerik üreticisi, dünyanın en büyüğü olabilecek devasa bir dizüstü bilgisayar yarattı.

Çarpıcı içeriklere imza atan YouTube kanalı EvanAndKatelyn‘de ikili genellikle garip telefon kılıfları, mumlar, klavyeler ve çeşitli reçine ürünleri yaparken; bazen 3D baskı, robotik ve termoform gibi daha teknik tasarımlara girişiyorlar. Evan ve Katelyn, beş yıllık YouTube içeriği oluşturma konusundaki birikimlerini kullanarak, gülünç derecede büyük bir dizüstü bilgisayar üretti.

Evan ve Katelyn, 43 inçlik bir dizüstü bilgisayar yaptıkları videoyu yayınladı. YouTuber’lar bu devasa cihaz için monitör olarak büyük bir televizyon kullandılar. Makinenin dahili bileşenleri, yaklaşık 2 inçlik bir boşluğa sığacak şekilde dizüstü bilgisayar boyutlarını koruyor ve bunlar, iki alüminyum ekstrüzyon, kilitleme menteşeleri ve kontrplak kullanılarak ekrana bağlanıyor.

EvanandKatelyn DIY dizüstü bilgisayarın teknik özellikleri Intel NUC 11’i temel alıyor ve daha büyük bir klavye içeriyor. İkilinin dizüstü bilgisayarı, RGB aydınlatması ile bir oyun dizüstü bilgisayarı gibi görünmeye başladı. İkilinin ürettiği cihaz 100 lbs (45.359237 kg) ağırlığında oldu. Bu da dizüstü için fazla ağır elbette. Cihazın yapım sürecini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Okula Dönüş | Hogwart’s Legacy İnceleme

Görüntülenmeler:
35
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Notebook
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com