Kategoriler

MSI GS70 6QE Stealth Pro Oyuncu Notebook’u İncelemesi

MSI GS70 6QE Stealth Pro, 2015 yılında piyasaya çıkan tüm oyunları en üst grafik ayarlarında çalıştıracak kadar güçlü bir oyuncu bilgisayarı mı?

Tüm oyunları çalıştıran bir oyuncu bilgisayarı hepimizin hayali. MSI GS70 6QE Stealth Pro, 2015 yılında piyasaya çıkan tüm oyunları en üst grafik ayarlarında çalıştıracak kadar güçlü bir oyuncu bilgisayarı. Tabii ki bunun için gerekli tüm donanımlara da sahip.

Donanımlar tamam da peki dış tasarımı oyun oynamaya ne kadar yatkın? Ekranı nasıl? Klavyesi rahat mı? İşte önce bu soruların cevaplarıyla başlayalım.

MSI bir iki yıldır dizüstü bilgisayar tasarımı temelden değiştirmiş durumda. Bu değişim oyuncu notebook’larını sanki çocuklara yönelik rengarenk bir tasarımdan ÇOK daha havalı ve kaliteli bir görüntüye kavuşturdu. Değişim iki şeye yaradı. Birincisi bu notebook’la ofisinizde bile rahatlıkla çalışabilirsiniz, ikincisi de dikkat dağıtan bir sürü uyarıcı ışık vs artık yok.

Fragtist-MSI-GS70 (1)

MSI’ın Stealth serisinin en büyük avantajı notebook’un gücüne karşın gerçekten çok hafif oluşu. 2.6kg’lık ağırlık ve yanında gelen adaptör eski tasarımlara göre büyük bir değişim.

17.3 inç’lik ekran büyüklüğü ise hem avantaj hem de dezavantaj. Bu büyük Full HD (1920 x 1080p çözünürlük) alan oyun için yeterli büyüklükte ama taşımak için fazla büyük. Standart 15 inç’lik notebooklar için yapılan çantalara bunu sığdıramazsınız. Kendi özel çantasıyla taşımanız gerekiyor. İncelik ekranın IPS olmasından da kaynaklanıyor. IPS ekran görüntü kalitesi açısından gerçekten çok zengin. Mat olması da yansımayı engelliyor.

Rengarenk demişken klavyedeki en renkli yerin üzerindeki SteelSeries klavye olduğunu da belirteyim. Klavye haliyle SteelSeries 3 yazılımıyla kendi isteğinizi göre ayarlanabiliyor. MSI oyuncu notebook’larında artık standart hale gelen bu özellik çok avantajlı. Ama tuşlar hızlı kullanım için tasarlandığından sığ bir dizilime sahip yani kısa. Bu da biraz alışma süresi istiyor. Yani alışana kadar bol bol yazım hatası yapabilirsiniz. Nümerik klavyenin olduğunu da belirteyim.

Fragtist-MSI GS70 6QE Stealth Pro 3

Ne istersen bağla hız garanti

Kasanın üzerinde üzerinde iki adet USB 3.0 ve 3.1 yuvası var. USB 2.0 bu notebook’a hakaret etmek gibi olurdu. Zaten 3.1 ve 3.0’lar 2.0 uyumlu. Bir çoğunuzda 3.1 uyumlu ürün olmadığını tahmin ediyorum ama geleceğe hazırlanmanın sakıncası yok.

1 2

Görüntülenmeler:
116
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com