Kategoriler

Playerunknown’s Battlegrounds’ta Nasıl Başarılı Olunur?

Playerunknown’s Battlegrounds, oyunculara zorlu bir mücadele vaat ediyor. Bu mücadelede ayakta kalabilmek için dosya konumuza bakabilirsiniz.

İlk olarak Arma için bir mod olarak yapılan ve popüler hale gelince tek başına bir oyun olarak da piyasaya sürülen Playerunknown’s Battlegrounds, oyunculara zorlu bir yaşam mücadelesi vaat ediyor.

Oyunda kalabalık sayıdaki bir oyuncu kitlesiyle beraber bir adaya bırakılıyorsunuz ve hayatta kalan son oyuncu olmak için savaşıyorsunuz. Düştüğünüz adada, etrafa yerleştirilmiş kaynaklar ve silahlar bulunuyor. Hem onları bulmalı, hem de savaşıp hayatta kalmalısınız. E haliyle çok kolay bir şey değil bu. Başarılı olmak için dikkat etmeniz gereken bazı önemli ayrıntılar var. İşte onlardan ilk akla gelenleri.

Güvenli bir iniş noktası seçin

Oyuncuların çoğu, uçaktan paraşütle atladıktan sonra yerleşim yerlerine veya askeri üs gibi kaynak ve silah bakımından zengin olan yerlere inmeye çalışıyorlar. Ancak siz onları boşverip kendiniz için daha iyi ve sakin bir başlangıç yapabilirsiniz. Çoğunluk belli bölgelere iniş yapmak istediğinden, oyunun daha başlarında büyük çarpışmalar olabilir. Başlangıç aşamasında ölme riskinizi azaltmak istiyorsanız, daha tenha bir yere inip kendi başınıza silah bulmaya çalışmanız daha mantıklı olabilir.

Kaçış arabası bulundurun

Araba çok dikkat çekebilir, çok gürültü yapabilir ve sizi doğrudan bir hedef haline getirebilir. Bu açılardan araba kullanmak riskli. Ancak elinizin altında, yakınlarda bir yerde mutlaka araba bulundurmaya çalışmalısınız çünkü zora düşüp hayatınız tehlikeye girdiğinde arabalar kaçmak ve güvenli bir yere ulaşmak için bulunmaz birer nimet. Oyunda her yere arabayla gitmemelisiniz tabii ki ancak her ihtimali de düşünmek lazım.

Loot’ladığınız eşyalara dikkat edin

Playerunknown’s Battlegrounds’ta yağmacılık son derece hayati önemde. Adaya indikten sonra olabildiğince çabuk bir şekilde işe yarar eşyalar ve silahlar bulmak zorundasınız. Eğer hayatta kalma sürenizi artırmak istiyorsanız önceliği tabii ki can yelekleri ve kasklara vermelisiniz. Bunlar sizi ateş hattında bir nebze de olsa koruyacaktır. Bu tür eşyaların seviyesi arttıkça doğal olarak sizi koruma oranı da artıyor.

Açık unutulmuş kapılar

Özellikle oyunun başlarında birçok oyuncu anın heyecanı ile girdikleri yerlerin kapısını kapatmayı unutabiliyor. Bu ciddi anlamda bir güvenlik riski oluşturuyor tabii ki. Oyunun hangi aşamasında olursa olsun, kapalı bir yere girerken dikkatli olup arkanızdan kapıyı kapatın. Ayrıca dalgın oyunculara da acımayın, kapıları takip edin.

Omuz kamerasını tercih edin

Oyuncuların genelinde FPS daha yaygın olarak bilinen ve oynanan bir tür olsa da siz Playerunknown’s Battlegrounds’un TPS yanını da unutmayın. Alışkanlık olarak first-person kamerasından oynamak belki de daha rahat görünebilir ancak köşeleri kullanarak çatışmak ve hareket halindeyken daha geniş bir alanı görebilmek açısından third-person kamera açısı daha avantajlıdır her zaman. Kendi oyun tarzınıza göre iki açı arasında devamlı geçiş yaparak da oynayabilirsiniz oyunu.

PS4’te Oynanabilen PS2 Oyunları (Şimdilik)

1 2

Görüntülenmeler:
42
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · PC · Rehber
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com