Kategoriler

Unreal Engine 3 ile Yapılan Efsane Oyunlar! [Dosya Konusu]

Epic Games tarafından geliştirilen ve yüzlerce oyuna imzasını atan Unreal Engine serisi, bu aralar yeni üyesine kavuşmak üzere. Önümüzdeki aylarda aramıza katılmasını umduğumuz Unreal Engine 4, grafik kalitesini birkaç basamak üste taşıyarak, oyunların “gerçeğe yaklaşmasına” bir adım daha katkıda bulunacak. Biz de o gelene kadar eski günleri yâd edelim, serinin son ayağı Unreal Engine 3 ile yapılmış efsane oyunlara bir göz atalım dedik. Çayınızı, kahvenizi hazırlayın ve anılara dönmeye hazırlanın efendim. (Kahvemi kaptım geldim! -Can) Keyifli okumalar.

Fragtist_UE3EfsaneOyunlar_DosyaKonusu (9)

Batman: Arkham Asylum/Arkham City

1939 yılında DC tarafından hayatımıza katılan Batman, çizgi romanları, çizgi filmleri, oyuncakları, sinema filmleri derken hepimizin çocukluğunda bir yer edinmeyi başardı. Teknoloji ilerledikçeyse oyun sektörüne atılmaktan da geri kalmayan kara şövalyemiz, Arkham Asylum ile dikkatleri üzerine topladı. 2009’da Rocksteady Studios imzası ile PC, Xbox 360 ve PS3 için raflarda yerini alan Batman: Arkham Asylum, 3.kişi kamerasından (TPS) bir yönetime sahipti. Tamamen çizgi romana sadık kalınarak hazırlanan oyunumuz, o dönem akıllarda oluşmuş olan “Çizgi roman oyunu” algısını olumsuzdan olumluya çevirme konusunda da büyük bir rol oynadı. Haliyle Arkham City adında bir de devam oyununun gelmesi hiçbirimizi şaşırtmadı. 2011 çıkışlı bu yapımla birlikte Batman, kalitesinden hiçbir şey kaybetmemiş ve adeta bir seri nasıl yaratılır dersi vermişti. Aksiyonu, macerayı, hikayeyi ve kaliteli oynanışı bir potada eriten Batman serisi, önümüzdeki Ekim ayında yeni bir oyuna daha kavuşacak. Arkham Origins ismini alan oyunumuz, serideki diğer oyunlar gibi Unreal Engine 3 ile hazırlanıyor. O zamana kadar henüz denememişseniz eski oyunları oynayabilir, Batman: AO için hazırlığınızı yapabilirsiniz.

Fragtist_UE3EfsaneOyunlar_DosyaKonusu (10)

Brothers in Arms: Hell’s Highway

“Oyunda veya filmde değil de gerçekten bir savaşın ortasında kalsaydınız ne hissederdiniz?”. Gearbox Software herhalde bu soruya cevap aramış olacak ki bizi BiA: Hell’s Highway ile baş başa bırakmıştı. 2008 yılında PC, PS3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkan oyunumuz, 2.Dünya Savaşı sırasında bir grup askerin hikayesini anlatıyor. Dramatik hikayeleri ve savaş aralarında bolca araya giren videolarıyla birlikte, bazen oyunu unutabilir, kendinizi askerlerin hikayesine ağlarken bulabilirsiniz (Abartmıyorum.). 1.kişi oynanışın (FPS) yanında TS (Tactical Shooter) türünden de izler taşıyan Hell’s Highway, gerek hikayesi gerekse atmosferiyle kesinlikle oynamanız gereken bir yapımdı, oynamadıysanız bu ayıptan tez zamanda arınmanızı kesinlikle tavsiye ederiz!

1 2 3 4 5 6