Kategoriler

Blizzard, Overwatch League’i Resmen Sona Erdiriyor

Overwatch League

Blizzard, bir zamanlar esporun geleceği olarak bahsedilen Overwatch League‘i bitirmeye hazırlanıyor.

IGN‘e açıklama yapan bir Activision Blizzard sözcüsü, “Overwatch League’den ayrılıyoruz ve rekabetçi Overwatch’ı yeni bir yönde geliştiriyoruz. OWL’yi mümkün kılan herkese minnettarız ve yeni e-spor programı vizyonu oluşturmaya odaklanıyoruz. Ayrıntıları yakın gelecekte sizlerle paylaşacağımız için heyecanlıyız.” dedi.

Blizzard’ın bu açıklaması, Kotaku‘da Grand Finals ile tamamlanan sezon sonunda ligin kaderini belirleyecek bir oylama yapılacağına dair çıkan haberlerin ardından geldi. Devam etmemeyi tercih eden takımlar için 6 milyon dolar nakit ödeme ile güncellenmiş bir sözleşme hazırlandı. Activision Blizzard daha önce Overwatch League gelirlerinin şirketin net gelirlerinin yüzde 1’inden daha azını oluşturduğunu belirtmişti.

Neyseki Overwatch Ligi‘nin sona ermesi, rekabetçi Overwatch‘un da sona ereceği anlamına gelmiyor. Overwatch League Komisyon Üyesi Sean Miller, daha önce Blizzard‘ın 2024 ve sonrasında da rekabetçi bir ekosisteme bağlı kalacağını dile getirmişti.

Blizzard, 6 yıl önce Overwatch League‘i gelişmekte olan e-spor sahnesinde yeni ve cesur bir çaba olarak lanse etmişti. Overwatch, 2016’daki büyük çıkışının ardından dünyanın en popüler oyunları arasında yer aldı ve Overwatch Ligi için benzeri görülmemiş bir heyecana yol açtı. Aradan geçen yıllarda Overwatch‘ın popülaritesi çeşitli tartışmalar ve devam oyunu Overwatch 2‘nin karışık başarısı nedeniyle azaldı. Overwatch League‘in, Activision Blizzard‘ın rekabet için yüksek beklentilerini asla karşılayamadığı vurgulanıyordu. Blizzard’ın ve genel olarak esporun bundan sonra nereye gideceği ise en çok tartışılan konu. Bakalım Blizzard‘ın espordaki yeni yönü ne olacak!

World of Warcraft: Dragonflight Guardians of the Dream Güncellemesi Çıktı

Görüntülenmeler:
77
İlgili Kategoriler
E-Spor
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com