Kategoriler

Ubisoft, E3 2023’e Dahil Olmayan Sony, Nintendo ve Microsoft’a Katıldı

Ubisoft E3 2023

Oyun endüstrisinin en büyük etkinliği E3, bu haziranda geri dönüyor ve pandeminin başladığı 2019’dan beri ilk kez Los Angeles Kongre Merkezi‘nde düzenlenecek. Ancak oyun devleri Ubisoft, Sony, Microsoft ve Nintendo, E3 2023‘e katılmayacak.

2020 ve 2022’de Covid-19 salgını nedeniyle iptal edilen ve 2021’de küçültülmüş bir çevrimiçi sürüm olarak gerçekleştirilen E3, 13-16 Haziran tarihleri arasında Los Angeles‘ta geri dönüşünü yapacak. Ancak etkinliğin geçmiş görkeminden uzak olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü Sony, Microsoft ve Nintendo bu yıl etkinliğe katılmayacaklarını duyurdu. Oyun devlerinin bu kararına son olarak Ubisoft da katıldı.

Ubisoft‘un bir sözcüsü VGC‘ye yaptığı açıklamada, “E3+, sektör genelinde yıllar boyunca unutulmaz anları teşvik etti. Başlangıçta resmi bir E3 varlığına sahip olmayı amaçlamış olsak da, daha sonra farklı bir yöne doğru hareket etme kararı aldık ve 12 Haziran’da Los Angeles’ta bir Ubisoft Forward Live etkinliği düzenleyeceğiz. Çok yakında oyuncularımızla daha fazla ayrıntı paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Bu, E3 için iyi bir haber değil elbette. Beş yıl önce endüstri takvimindeki en büyük etkinlik olan E3’ün büyük konsol platformlarını kaybetmesinin ardından Ubisoft gibi büyük üçüncü taraf yayıncıları da yitirmesi prestij kaybına da yol açıyor. Ubisoft‘un açtığı kapıdan devam eden stüdyolar olacak mı ya da bu yılki E3 eksikleriyle nasıl bir performans gösterecek bekleyip göreceğiz.

Türkçe Destekli Ücretsiz SYNCED, Bu Yaz PC’ye Geliyor

Görüntülenmeler:
42
İlgili etiketler:
· · · · · ·
İlgili Kategoriler
E3
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com