Kategoriler

Özel Röportaj: Blizzard ile Hearthstone’un The Dalaran Heist’ini Konuştuk!

Blizzard’ın tutkuyla oynanan oyunu Heartstone’a Rise of Shadows: The Dalaran Heist isimli devasa bir içerik geliyor.

Oyun tasarımcılarından bizzat bilgi aldık.

Buralara şöyle büyük bomba bırakıyoruz! Çünkü bizzat Blizzard ile konuştuk. Üstelik de arada aracılar vs olmadan oyunun yapımcılarından bizzat bilgi aldık.

Blizzard’ın tüm dünyadaki hayranları tarafından tutkuyla oynanan oyunu Hearthstone’a Rise of Shadows: The Dalaran Heist isimli devasa bir içerik geliyor. Tek kişilik oyun moduna gelen en büyük içerik paketi hakkında ÇOK özel bir röportaj yaptık. Röportajı oyunun Baş Görev Tasarımcısı Dave Kosak ve Sanat Yönetmeni Ben Thompson ile gerçekleştirdik.

Öncelikle oyunun sunumundan aldığımız notları sizlerle paylaşalım sonra da röportaja geçelim:

– Oyunda 8 farklı oynanabilen kahraman olacak

– İlk bölüm ücretsiz olarak sunulacak. Sonrakiler satılacak.Tanesi 6.00 USD veya 700 gold.

– Her hero’nun doğal olarak bir hero power’ı var. Ama 3 tane alternatifi var. Bunlardan birini seçebiliyorsunuz. Her birisi taktiklerinizi de değiştirmenize sebep oluyor.

– Tek deste yerine 4 farklı deste var. Bunların birisi başlangıç destesi. 3’ü ilerledikçe açılıyor

– Bu defa bir dungeon’da ilerliyor gibi oynuyorsunuz. Tek tek boss savaşları yerine her wing’in içerisinde ilerleyip onu tamamlıyorsunuz.

– Puzzle Labs’teki gibi Friendly Encounter yapıyorsunuz.

– Anomaly modu da yeni bir mod ve 5 chapter’ı da açınca bu mod açılıyor. Bu modda run boyuca rastlansal bir efekt aktif oluyor. Bu da bu modun oynanabilirliğini arttırıyor.

– Heroic mode geri geliyor. Böylece normal ve heroic mod olmak üzere iki mod oyuna bulunuyor.

– Tabii ki yeni card sırtları var

– Zayle, Shadow Cloak kartı var ve bu kart herhangi bir hero destesinden rastlansal bir kartı destenize getirebiliyor. PvP destesine de eklenebiliyor ve PvE’ye eklenebilen tek kart.

– Normal modda hepsini bitirince bir Golden Classic Paketi açılıyor

– Her bölümün kendi içerisinde bir hikayesi var. Tabii ki easter egg’ler de var.

– Boss’lar rastlansal olarak geliyor. Bu yüzden her bölümü oynarken bambaşka bir tecrübe olabilir.

– İlk iki bölüm ilk hafta geliyor. Sonrakiler hafta hafta gelecek.

Gelelim röportaja:

Soru: Two Headed Giant gibi bir co-op içerik düşünüyor musunuz?

Cevap: Tavern Brawls gibi deneyimlerimiz oldu. Bunlar eğlenceliydi ve bunların güzel işler olduğunu düşünüyoruz ama bunlar üzerinde daha da çalışmalıyız. Buradaki deneyimimizden de faydalanarak tek kişilik mod için güzel sonuçlar ortaya çıkarttık. Şu anda yakın zaman için böyle planlarımız yok. Ama gelecekte neden olmasın.

Soru: Eskiden adventure modunda bosslar belirli kartlara sürekli aynı karşılıkları veriyorlardı, dolayısı ile meta olarak adlandırabileceğimiz bir deste ile (RNG efektleri olan kartları saymazsak) sonuç mutlak başarı oluyordu. Buna önlem olarak yapay zeka kısmında ne gibi bir hazırlık yaptınız?

Cevap: Burada orijinal macerada yapay zeka üzerine çalışan kişilerden farklı bir ekip yer alıyor. Yapay zeka aslında farklı etkileşimler yaratarak daha eğlenceli bir oyun deneyimi sunmaya çalışıyor. Burada anahtar nokta bossların da bir karakterinin olduğunun düşünülmesi. Yapay zeka aslında bu karakterlerin kişilik özelliklerine göre davranacak desek daha doğru olur. Yani karşınızda standart bir yapay zeka yerine farklı kişiliklerin karakter özelliklerini yansıtarak hareket edecek bir yapıdan bahsediyoruz.

Boss’lar rastgele mi?

Soru: Bölümlerde boss’ların rastgele olarak geleceğinden bahsetmiştiniz. Burada konu tamamen rastgele mi gelmesi yoksa belli bölümlerde belli boss’ların çıkması daha olasılık dahilinde mi?

Cevap: Evet, belli bölümlerde bazı boss’ların karşınıza çıkma olasılığı daha yüksek. Bazılarında ise hiç karşınıza çıkmayabilirler.

Soru: Gamescom’da bir Lich King Raid Etkinliği yapmıştınız. Yeni Raid ne zaman gelecek ?

Cevap: Evet bu çok eğlenceliydi ve topluluktan çok olumlu yorumlar aldık.Özellikle Gamescom kurgusu içerisinde çok uygundu. Bu online olarak da yapılabilir. Buradan gelen çok olumlu bir enerji var. İnsanlar bunu konuştular ve çok eğlendiler. Burada anahtar konu benzer bir yerde benzer bir kurguyla, nasıl bir boss’la ve nasıl bir zamanlamayla bunu yapıp yapmayacağımız ve tepkilerin nasıl olacağı. Buna bir bakmalıyız.

Soru: Hearthstone Evreni farklı bir yapıda ilerliyor ve buraya yeni ve değişik karakterler eklemek üzerine çalıştığınızı biliyorum. Peki uç örnek vermek gerekirse Call of Duty gibi tamamen evren dışından bir karakter vb bir ekleme yapmayı düşünüyor musunuz

Cevap: Öncelikle burada ASLA bir Call of Duty karakteri olmayacak (gülüşmeler), bu konuda endişeniz olmasın. Evet bu sene WoW’un paralel çizgisinden biraz daha uzaklaşacağız. Bu pakette bir grup kötü sahne alıyor. Haliyle daha çok Heartstone özelinde karakter olacak. Bu WoW evreninden koptuğumuz anlamına gelmiyor tabii ki. Sadece bu evren çok büyük ve bu eklemeleri yapmanın bir çok yolu var. Aynı zamanda seninki kadar uç olmasa da Diablo yada Star Craft gibi evrenlerden bile oyuna bir ekleme yapmayı düşünmüyoruz. Hearthstone her zaman World of Warcraft markası ile ilgili olacak.

Artık Asus Notebook’larını Bir Araba Gibi Kendi Anahtarıyla Açabileceğiz!
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com