Kategoriler

Monster Pusat V11 Oyuncu Mouse’u İncelemesi

Monster Pusat V11

Monster, oyuncu notebookları kadar Monster Pusat V11 ile aksesuar tarafında da kendini gösteriyor.

Oyuncular için mouse çoook ama çok önemlidir. Elinizin bir uzantısı gibi olması performansınıza yüzde yüz etki eder. Hızlı DPI geçişi, kaliteli ve terletmeyen malzeme, rahat temizlenebilmesi, kolay kullanılabilen bir yazılımla desteklenmesi vb birçok konu büyük önem taşır.

Monster, Pusat V11’de bakalım bunları ne kadar başarmış?

Öncelikle mouse’un herkes için çok özel bir ekipman olduğunu unutmayın. Küçük elliler, büyük elliler, mouse’u tutuş ve bilek yada koldan kullanış gibi etkenler seçimi çok etkiler. O yüzden bu inceleme her ne kadar tarafsız olsa da ister istemez benim kullanım alışkanlıklarımı da yansıtıyor.

Ben 1.74 boyunda, yaygın tutuş kullanan ve mouse’u klasik tutuşla bilekten kullanan bir oyuncuyum. Genelde hafif ve küçük mouseları tercih ediyorum. Hani öyle ki çok uç durumlarda notebook mouse’u bile kullandığım olmuştur. Bu yüzden DPI’ı düşük tercih ediyorum. Mousepad olarak da sert zeminleri tercih ediyorum.

Pusat V11 Oyuncu Mouse’unda 10.000 DPI’a kadar ayarlanabilir yüzey tarama hassasiyeti ve 1 ms raporlama hızı var. Bu DPI aralıklarını tabii ki mouse’un yazılımıyla ayarlayıp tek tuşla arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Ayrıca yazılımında 5 adede kadar profilleme de yapabiliyorsunuz.

Mouse’un üzerinde 8 adet hepsi programlanabilir tuş var. Özellikle yan tuşların hassasiyet çok hafif. Sizi yormadan kullanabiliyorsunuz.

7 farklı renk seçeneği ve özel efektlere sahip RGB aydınlatma özelliği bulunuyor. Tabii ki buradaki efektleri ve yazılımdan değiştirebilirsiniz.

Mouse’un teknik özellikleri aşağıdaki gibi:

Pusat V11 Teknik Özellikleri

Ağırlık 292gr
Boyutlar 129.5×72.3×41.1mm
Renk Siyah-Yeşil
Taban Kaplama %100 PTFE Süper Kaygan Teflon Ped
Raporlama Hızı 1 Ms (125/250/500/1000Hz) Raporlama Hızı
Yüzey Tarama Hassasiyeti Ayarlanabilir ve Maksimum 10.000 DPI
Sensör Tipi Optik Oyuncu Faresi
Aydınlatma 7 Farklı Renkli Seçeneğine Sahip RGB Aydınlatma
FPS (Hızlanma) 4000 FPS 20G ACC
Tuş Sayısı 8 Adet Optimize Edilmiş Programlanabilir Buton
USB Kablo Uzunluğu 1,8 Metre (180cm)
Sistem Gereksinimleri Windows, MacOS ve Linux ile uyumlu

Monster Notebook Pusat Clutch Gamepad İncelemesi

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com