Razer Kraken 7.1 Chroma İncelemesi Razer Kraken 7.1 Chroma İncelemesi
Razer patlamamız devam ediyor arkadaşlar. Bu seferki konuğumuz da Razer Kraken 7.1 Chroma. Kendisini tüm günahlarıyla ve sevaplarıyla ele aldık... Tıklayın! Razer Kraken 7.1 Chroma İncelemesi
Razer patlamamız devam ediyor arkadaşlar. Bir zamanlar “Ya Logitech’ten başka kimse bize ürün yollamıyooğr.” diye çok şikâyet ediyorduk, şimdi minnet duyuyoruz. En azından Razer’a. Diğer firmalardan hâlâ ses yok.

Neyse, konumuz o değil. Şimdi, Razer’ın Kraken 7.1 Chroma’sını inceleyeceğiz. Kraken ailesinin son üyesi, isminden de görebileceğiniz üzere 7.1 ses desteğine ve Chroma aydınlatmaya sahip. Peki cihazın genel deneyimi, ses performansı vs. nasıl?

Hadi biraz da ondan bahsedelim.

TASARIM
Razer Kraken 7.1 Chroma, eski Razer Kraken’lara oldukça benzeyen bir ürün. Hatta tasarım olarak neredeyse aynı diyebilirim. Farklar ne? Az önce de dediğim gibi: Bu kulaklıkta Chroma aydınlatma bulunuyor. Peki bu aydınlatmayı kulaklığın neresinde görüyoruz?

Sağ ve sol kısmında bulunan Razer logolarında! Diğer Razer incelemelerimizde adını pek çok kez andığımız Synapse ile, Chroma aydınlatmayı da düzenleyebiliyoruz. Aydınlatma seçenekleri arasında statik renk, nefes efekti ve renk spektrumu bulunuyor. 16.8 milyon renk seçeneği olduğunu da belirtelim.

Kulaklık üzerinde bulunan bir diğer ışık da, mikrofon üzerinde bulunan kırmızı çember. Mikrofon kapandığında yanan bu LED, mikrofonun açık ya da kapalı olduğunu göz ucuyla kıolaylıkla görmenizi sağlıyor. Mikrofonu açıp kapatmak da çok kolay; üzerindeki tuş ile bunu gerçekleştirmek mümkün.

fragtist-inceleme-razer-kraken-7-1-chroma-6

Örgülü bir kabloya sahip olan kulaklık, altın kaplama USB çıkışıyla bilgisayarımıza bağlanıyor. Yastıkları ve üst kısmı deri Kraken’ın; saçlarımıza gelen tarafta ise fileli bir tasarım kullanılmış. Kulaklık sürücülerinin sırtında ise, eski kasetçalarlarımızın hoparlörlerini anımsatan metal ızgaralı bir kısım bulunuyor.

Bu tasarıma, az önce de belirttiğim gibi diğer Kraken’lardan aşinayız. O nedenle hakkında daha fazla bir şey söylemeye gerek yok (gerçi söyleyecek de bir şey kalmadı da). Şunu da eklemek isterim ama: Kraken’ların tasarımı, bana kalırsa herkesin damak tadında uygun değil ve biraz eskimeye başladı. Daha şık detaylarla bezeli bir tasarıma geçilmenin vakti gelmiştir belki.

Şimdi gelelim ürünün teknik detaylarına.

fragtist-inceleme-razer-kraken-7-1-chroma-12Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.