Kategoriler

SteelSeries Kana

Steelseries oyuncular için özel olarak tasarlanmış farelerindan Kana’nın siyah versiyonu karşınızda.

Kablolu olan farenin kablosunu sağlamlaştırmak amacı ve neredeyse diğer bütün kablolarda yaşadığımız kendi kendine dolanmasını önleyecek bir çift örgü sistemi kullanılmış. Çift örgü sisteminin kullanıldığı bu kablonun uzunluğu 2metre ve hız için USB 2.0 bağlantısına sahip. Farede, 5 Adet programlanabilir tuşa sahip. Tuşlara istediğiniz makroları da atamanız mümkün. Fare tekerinin arkasında bulunan 6. tuş ise profiller arası geçiş için kullanılıyor. Bunların dışında fare her iki el ile kullanılabilecek şekilde eşit olarak üretilmiş. Şu ana kadar farenin düz olup da çalışmadığı yüzey görmedim diyebilirim.

Fare de, tekerleğin ve profil tuşlarının yanındaki LED ışığın derecesini kullandığınız dpi’a göre ayarlamanız da mümkün. Steelseries Engine programını kullanarak fare için istediğiniz kadar profil yaratmanız mümkün. Yalnız şunu belirtmem gerekir ki programda maalesef  bulut özelliği bulunmamakta. Yani farenizi başka bir bilgisayara takıp Steelseries Engine programını kurduğunuzda profillerinizi tekrar ayarlamanız gerekiyor. Sadece tek bir profil kullanıyorsanız o zaman  bir sorun yok. Bu tek profilde oluşturduğunuz 2 farklı hız ayarı farenizin hafızasında olacaktır.

FragtistKana2

Kana’da 400-800-1600 ve 3200 dpi olarak 4 adet hız seçeneği bulunmakta. Fabrika çıkışında farede 125-250-500 ve 1000hz seçenekleri mevcut. 1000hz seçeneğinde farenin tepki süresinin 1ms’e düştüğünü söylemem lazım. Farede aynı anda maalesef sadece 2 adet hız ayarı saklayabiliyorsunuz.

Steelseries Engine programı ile aynı zamanda size özel makro da oluşturabilirsiniz. Programın makro oluştururken sağladığı başka bir güzellik ise oluşturduğunuz makrolardaki tuşlara basış süresi ve basacağınız tuşlar arasındaki süre farkını ayarlayabiliyor olmanız. Programı açtığınızda size yardımcı olacak ipuçlarını sağ taraftaki barda göstermekte. Böylelikle dikkatinizi ekrandan dağıtmadan program içerisinde nereden ne yapabileceğinizi görebiliyorsunuz. Burada tek sorun programın İngilizce olması olabilir. Programın bir diğer özelliği ise istatistik kısmı. Herhangi bir oyuna girmeden önce program içerisinden bu özelliği başlatarak hangi tuşa ne kadar bastığınızı kayıt ederek en çok kullandığınız tuşu belirliyor.

Fareyi Dota 2, Borderlands 2, CS:GO, Starcraft II ve TES: Skyrim’de test ettim. Farenin en çok öne çıktığı oyunlar strateji ve MOBA tarzı oyunlar. Sadece 2 adet hız ayarını hafızaya kayıt edebildiğiniz için oyun içerisinde kendi programını çalıştırıp ayar yapamayacağınızdan 2’den fazla hız ayarı kullanan FPS oyunlarında eksik kalıyor. Açıkçası oturduğum yerde terleyen bir insan olarak, farenin şu ana kadar elimden kaydığını görmedim. Farenin üst tarafını kaplayan özel doku sayesinde eliniz terlese bile farenin elinizden kayması çok olası değil.

Farenin en çok öne çıkan özellikleri her iki el ile kullanılabilme özelliği ve 1ms’lik tepkime süresi. Fiyat olarak KDV dahil 135 TL’ye bulmak mümkün.

YAZAN: Alican Avcar

Görüntülenmeler:
7
İlgili etiketler:
· · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · Ekipman · Fare
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com