Kategoriler

Activision, 3. Sezon Ricochet Güncellemesi ile Hilecilere Karşı Savaşını Sürdürüyor

Activision Ricochet hile önleme motoru

Modern Warfare ve Warzone oyuncularının baş belası ‘cheating’ (hile) sorunu Activision‘ın Ricochet hile önleme motoru ile yavaş yavaş ortadan kaldırılmaya çalışılırken, bu çabalar çoğu zaman eleştiriler ve hatta hile yapanların alaylarıyla karşılandı. Şimdi Activision, 3. Sezon güncellemesinde hilecilerin durumunu tersine çeviriyor ve bilgisayar korsanları bundan memnun değil.

Activision bu hafta 3. Sezon Ricochet hile önleme güncellemesini duyurdu. Call of Duty geliştiricisinin hile karşıtı yaklaşımı, tümü sanal savaş alanındaki kurallara aykırı oyunları belirleyip caydırmak için tasarlanırken, ekibin kullanılan açıklardan yararlanma hakkında ek bilgi toplamasına olanak tanıyor.

Tekrar Oynatma İncelemesi

Activision ve Ricochet ekipleri, yeni araştırma sürecinin bir parçası olarak tüm oyun verilerini yakalayabilecek, saklayabilecek ve inceleyebilecek. Tekrar oynatmalar, analistlerin hem Modern Warfare II hem de Warzone 2.0‘daki hile davranışını belirlemesine olanak tanıyacak. Ricochet ekibine göre bu özellik, şüpheli hesapların soruşturulmasına şimdiden yardımcı oldu ve tüm Call of Duty oyunlarında kalıcı yasaklara yol açtı.

Hasar Kalkanı

Adından da anlaşılacağı gibi, hasar kalkanı (Damage shield), dürüst oyunculara tespit edilen hilecilerin saldırılarına karşı koruyucu bir bariyer sağlıyor. Hile yapanın silahları vuruşları kaydeder ancak hasar vermezken, dürüst oyuncunun silahı etkilenmeden kalır ve hileciyi öldürmesine, puan almasına olanak tanır.

Gizleme

Hasar kalkanından farklı olarak gizleme (Cloaking), hasarı hafifletmekten çok şaşırtmaya dayanır. Hile yapmayan oyuncuyu hile yapan oyuncuya görünmez kılar ve onlara hayatta kalmaları için ihtiyaç duydukları her türlü avantajı sağlar.

Silahsızlandırma

Yeni gelen başka bir yöntem de silahsızlandırma (Disarm). Sistem, hileci oyuncuyu tespit eder ve silahını kaldırarak silahlı ama dürüst rakiplerine karşı savaşmalarını engeller.

Öte yandan Cronus Zen ve XIM Apex adaptörü gibi herhangi bir 3. taraf araç kullanıcısı, hile yaptığı tespit edildiğinde hesabının askıya alınması, yasaklanma vb. ile sonuçlanacağını belirten bir ekran uyarısı alacak.

Yeni değişiklikler, hile yapanlara ve hile geliştiricilere karşı savaşta birkaç karşı önlemi daha işaret ediyor. Activision, yeni önlemlerin, etkilenen oyunculardan gelen oyun içi raporlamayla birlikte, kalıcı yasakların uzatılmasına ve 3. Sezon oyuncuları için genel olarak daha iyi bir deneyim sağlanmasına yardımcı olacağını belirtiyor.

Razer, WEB 3.0 Oyun projeleri için zVentures Web3 İnkübatörünü Kurdu

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com