Kategoriler

Activision’ı Satın Alan Microsoft’un Oyun Gelirinde Rekor Artış!

Microsoft, Activision Blizzard'ı Satın Almanın Ardından Büyük Gelir Artışı Kaydetti

Teknoloji devi Microsoft, Activision Blizzard‘ın 69 milyar dolarlık satın alma işleminin tamamlanmasının ardından oyun bölümündeki gelirlerinde dikkat çeken bir artışı duyurdu. 2023 yılının 2. çeyreğine ait mali sonuçları açıklayan şirket, Xbox içerik ve hizmet gelirlerinde yüzde 61’lik büyük bir artışa imza attı.

Microsoft‘un 2. çeyrek kazanç bültenine göre, oyun gelirleri bir önceki mali yıla göre yüzde 49 artarak dikkat çekti. Şirket, Xbox içerik ve hizmet gelirlerinde yüzde 61’lik artış ve Xbox donanım gelirlerinde yüzde 3’lük bir artış elde etti.

Microsoft’un Activision Blizzard‘ı satın almasının, 2. çeyrekteki büyümeye önemli bir itici güç sağladığı belirtilirken, bu anlaşmanın şirketin gelirine 2 milyar doların üzerinde bir katkıda bulunduğu ifade edildi. Ancak, işletme giderleri, entegrasyon maliyetleri ve diğer harcamalar nedeniyle Activision Blizzard anlaşmasının net etkisi, 440 milyon dolarlık bir işletme zararı şeklinde gerçekleşti.

The Verge‘in aktardığına göre, Microsoft‘un son rakamları, son çeyrekte toplam gelirin 7,1 milyar doların üzerine çıktığını gösteriyor. Microsoft’un güçlü oyun geliri sonuçları, geçtiğimiz hafta duyurulan büyük işten çıkarmaların ardından geldi.

Xbox CEO’su Phil Spencer, bu kesintilerin şirketin toplam oyun işgücünün yüzde sekizini etkilediğini belirterek, bu kararın acı verici olduğunu ifade etmişti. Ayrıca, Blizzard başkanının Microsoft’tan ayrılacağı ve yeni genel müdürün atanacağı haberi de geçtiğimiz hafta gündemi meşgul etmişti.

MMD, Philips Monitörleri ISE 2024’te Tanıtacak

Görüntülenmeler:
225
İlgili Kategoriler
Haber
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com