Kategoriler

Diablo’nun Ortak Yaratıcısı Erich Schaefer, Eski Takım Arkadaşları ile Bir Aksiyon RPG Geliştiriyor

Moon Beast

İki eski Blizzard North geliştiricisi Phil Shenk ve Peter Hu tarafından kurulan bağımsız stüdyo Moon Beast Productions, Diablo serisinin ortak yaratıcısı Erich Schaefer‘ın ekibe katıldığını duyurdu.

GamesBeat ile yapılan bir röportajda stüdyo, Schaefer‘in yeni bir aksiyon RPG‘sinde baş yaratıcı yönetmen olarak görev yapacağını söyledi. Phil Shenk yaptığı açıklamada, “İlerlemeye farklı bir yaklaşımla, türü değiştirmek ve PvE oyunlarının, özellikle de Diablo serisinin çözdüğü gibi, oyunların sahip olduğu bazı sorunları çözmeye çalışmak için fikirlerimiz var.” dedi.

GamesBeat‘e konuşan Erich Schaefer ise Moon Beast‘in şu anda yaklaşık 12 çalışanı bulunduğunu ve bu nedenle ARPG türünde çalışan diğer birçok stüdyodan daha küçük olduğunu söyledi. Neyseki Schaefer küçük takımlara liderlik etme konusunda çok fazla deneyime sahip. Runic Games‘te yaklaşık 25 kişilik bir ekiple Torchlight‘ı ortaya çıkaran Schaefer, “Eğlenceli ve gerçekten farklı bir şey yapmaya çalışan projeler üzerinde çalışmak istiyorum. Moon Beast ekibinin bu kadar kısa sürede inşa ettikleri şey etkileyici. Hayal gücümü olasılıklarla ateşlediler ve aralarına katılmak istememin büyük bir kısmı da bu.” ifadelerini kullandı.

Geçmişte Erich Schaefer, Phil Shenk ve Peter Hu, Diablo II üzerinde çalışmıştı. Özellikle Shenk, oyunun baş karakter sanatçısı olarak kabul ediliyor, çünkü kendisi Necromancer ve Assassin de dahil olmak üzere oyunun birkaç karakter sınıfının görünümünü tasarlamaktan sorumluydu. Hatta Diablo II‘nin 2001 genişletmesi Lord of Destruction, Act V‘in görevlerinden birini tamamlamak için öldürmeniz gereken bir canavarla Shenk‘e bir saygı duruşunda bulunuyor.

Projeyle ilgili ayrıntı paylaşılmazken, Moon Beast‘in Schaefer ile paylaştığı bilgilerin, onu emeklilikten çıkmaya ikna etmeye yettiği belirtiliyor. Bakalım ortaya nasıl bir oyun çıkacak.

Diablo 4 Geliştiricileri, Beta Oyuncuları için Çok Sevimli Bir Ödül Verecek

Görüntülenmeler:
18
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com