Kategoriler

Epic Games Store 2022 Yılı Özetini Yayınladı

Epic Games Store 2022 Özeti

Epic Games ve Epic Games Store, 2022 yılının özetini çıkarırken, 2023 yılında gelmesi planlanan özellikleri ve oyunları paylaştı.

2022 yılında 2021’e kıyasla gerçekleşen 36 milyonluk artış ile Epic Games Store, toplamda 230 milyondan fazla PC oyuncusuna ulaştı. Bu da toplam 723 milyon Epic platformlar arası hesap anlamına geliyor. 2022 yılında Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı en yüksek 34,3 milyon olarak kaydedilirken Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı ise bir önceki yıla göre 62 milyon artarak 68 milyona çıktı.

Yayıncılar ve geliştiriciler sayesinde 2022 yılı boyunca mağazaya 626 yeni PC oyunu eklenerek toplam oyun sayısı 1.548’e ulaştı. Oyuncular, bir önceki yıla göre yüzde 18’lık artış ile 3. taraf uygulamalar içinde 355 milyon dolarlık harcama yaptı. Epic’in kendi oyunları da dahil edildiğinde; oyuncular 2022’de bir önceki yıla göre yüzde 2’lik azalış ile toplamda 820 milyon dolarlık harcama yaptı.

Epic Games Store Ücretsiz Oyunlar programı, 2022 yılında da devam etti. Pek çok geliştirici ve yayıncı ile kurulan ortaklıklar sayesinde toplamda 2.240 ABD Doları değerindeki 99 oyun ücretsiz olarak verildi. Ücretsiz oyunlar programında yer alan oyunlardan 70’i, PC’de tüm zamanlardaki rekorlarının ortalama 25 katı daha fazla kullanıcıya aynı anda ev sahipliği yaparak rekor kırdı. Geçtiğimiz sene oyuncular tarafından toplamda 700 milyon kez ücretsiz olarak edinilen bu oyunlar yeni kitlelerle buluştu.

Kişisel Yayınlama Araçları ve IARC Yaş Derecelendirmeleri

Kapalı beta sürümündeki Kişisel Yayınlama Araçları, 1.0 sürümüne geçirildi. Epic Games Geliştirici Portalı‘nda yer alan bu araçlar, oyun ve uygulama kataloğunun hızla genişlemesine imkan sağlayacak. Bu araçlar, uygun PC oyunlarını doğrudan Epic Games Store‘a getirmeyi ve Epic Games Store‘un devasa küresel kitlesine sunmayı kolaylaştırıyor. Kişisel Yayınlama’yı kullanan ortaklar, avantajlı yüzde 88 / yüzde12 gelir paylaşımı sisteminden faydalanmaya devam edebilir ya da ürünlerindeki kendi IAP ödeme çözümlerini kullanabilir.

Epic Games Store, yeni IARC entegrasyonu sayesinde bulunulan bölgenin yaş derecelendirmesini dikkate alan bir ebeveyn kontrolü sağlıyor. Bu küresel çözüm yayıncılara ESRB, PEGI, GRAC, USK ve ASK yaş derecelendirmelerine basit ve ücretsiz erişim sunuyor. Ek olarak ayrıca geliştiricilere Epic Games Store ürün sayfaları için istek üzerine ücretsiz yerelleştirme hizmeti sunuluyor.

Epic Games 2022
2022’de Yayınlanan Epic Games Store Özelikleri

2022 yılında geliştirici ekip, oyuncuların ve geliştirici ortakların deneyimini iyileştirmek için çalıştı. En öncelikli hizmetlerin bazıları şöyle:

 • Oyuncu Derecelendirmeleri ve Anketler oyuncuların oynadıkları oyunlar için Epic Games Store topluluğuna doğrudan geri bildirim sunmasına olanak sağlayacak
 • Mağaza ve Kütüphanende oyunları daha hızlı bulmak için Gelişmiş Arama
 • Daha fazla ve daha kullanışlı filtreleme seçenekleri ile Mağaza ve Kütüphanende Geliştirilmiş Göz Atma
 • Kütüphane Favorileri ve klasörleri koleksiyonları düzenlemeye yardımcı olur ve oyuncuların favori oyunlarına hızlıca erişmesini sağlar
 • Oyun Sayfasından Doğrudan Kütüphaneye Bağlantı ile ürün sayfasından tıklayarak kütüphanendeki indirmeye veya oynamaya hazır oyunlara erişim sağlayabilirsin
 • Geliştirilmiş Mağaza Vitrini Listeleri (En Çok Satanlar, En Çok Değerlendirilenler, En Çok Oynananlar, En Çok İstek Listesine Eklenen Yakında Çıkacak Oyunlar)
 • PC İçin Çapraz Platform Araçları, Epic Online Services’ın bir parçası olarak yayınlandı ve ortaklarımıza, tüm PC sürümlerindeki oyuncuların, ürünün hangi mağazadan satın alındığı önemli olmaksızın, beraber oynayabilmesini sağlamak için bir seçenek sunuyor.
 • Sunduğu güvenlik, içerik erişimi, gizlilik ve satın alma izinleri ile genç yaştaki oyuncular ve onların ebeveynlerine daha özel bir mağaza deneyimi sunan, sektörün en başarılı Ebeveyn Kontrolü ve Sınırlı Hesap özellikleri.

2023’te Epic Games Store Kullanıcılarını Neler Bekliyor?

Bu yıl ilk öncelik başlatıcı performansı, aynı zamanda Epic Games Store‘un birçok farklı şekilde geliştirilmesi hedefleniyor.

İşte 2023 yol haritasındaki yenilikler:

 • Başlatıcı Performansı Geliştirmeleri önemli ölçüde daha hızlı yükleme sürelerine ve başlatıcının tamamında kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor.
 • Üçüncü taraf yayıncıların ve servis ürünlerinin sunduğu Abonelik Hizmetlerine erişim.
 • Ürün sayfalarına ek olarak gelecek olan İçerik Merkezleri; yayıncıların elverişli editör araçları sayesinde kullanıcılarla bilgi paylaşabileceği, planladıkları hizmetleri, yenilikleri ve uygulama güncellemelerini kullanıcılara duyurabilecekleri yeni bir platform olarak hizmet verecek.
 • Haftalık Ücretsiz Oyunlar Programı’nın 2023’te de devam edecek.

Epic Games Store’a Gelen Oyunlar

Epic Games 2023

Epic Games Store 2022 Veri ve İstatistik Özeti

Gelir ve Etkileşim

230 Milyondan Fazla Toplam PC Müşterisi

2022 Aralık Ayında 68 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısı

Epic Games Store PC oyuncuları tarafından 820 Milyon $ harcandı (Önceki Yıla Kıyasla -%2)

Epic Games Store’da üçüncü taraf PC oyunlarında 355 Milyon $ harcandı (Önceki Yıla Kıyasla +%18)

Ücretsiz Oyunlar

Ücretsiz 99 oyun sunuldu

700 Milyon kez ücretsiz oyun alındı

Oyuncu başı 2.240 $ toplam değer

%75 tüm ücretsiz oyunlarda alınan ortalama puan

Sosyal Medya Etkileşimi

5,9 Milyon Instagram takipçisi – @epicgames

4,8 Milyon Twitter takipçisi – @epicgames

1,3 Milyon Facebook takipçisi – @epicgames

300 Bin TikTok takipçisi – @epicgames

2022’nin En İyi PC Oyunları

Mitik

Genshin Impact

Rocket League

Tiny Tina’s Wonderlands

Grand Theft Auto V

Fortnite

Efsanevi

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Red Dead Redemption II

Fall Guys

Sifu

Saints Row

Destansı

VALORANT

Borderlands 3

Cyberpunk 2077

Evil Dead The Game

Assassin’s Creed Valhalla

Dying Light 2 Stay Human

FIFA 23

Far Cry 6

Dead by Daylight

Epic Games, Epic Games store, Epic Games 2022 özeti, 2022 oyunları, 2022 En İyi PC Oyunları,

Görüntülenmeler:
20
İlgili Kategoriler
Haber
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com