Kategoriler

2024 Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Kazananları Belli Oldu

2024 Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Kazananları Belli Oldu

Türkiye’nin en iyi video oyunlarının ödüllendirildiği 12. Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, ESA Esports Arena’da düzenlenen gecede sahiplerini buldu. Toplam 71 oyunun başvurusuyla rekor kıran 2024 Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, yerli geliştiricilerin ilk kez bu kadar kalabalık şekilde buluştuğu bir etkinlik oldu.

Yılın Oyunu New Cycle

Akademisyen ve basın mensuplarından oluşan jürinin büyük titizlikle yaptığı değerlendirme sonucunda dağıtılan ödüllerde, En İyi PC Oyunu ve Yılın Oyunu ödüllerini alan New Cycle oyunun yapımcısı Core Engage gecenin en büyük kazananı oldu.

Phew Phew Games aksiyon ve mizah dolu oyunu Anomaly Agent ile hem En İyi Konsol hem de En İyi İşitsel Sanat Ödüllerini alırken, Stratera Games / Rouge Duck iki ayrı oyunu Cardboard Town ve Havasala: Into the Soul Palace ile birer ödül kazanmayı başardı.

Ödül Törenine Genç Geliştiriciler Damgası

Kristal Piksel 2024’ün önceki yıllardan önemli bir farkı gençlerin elde ettiği başarılardı. Henüz lise çağında geliştirmeye başladıkları PileUp! oyunu ile En Yenilikçi Oyun ödülünü kazanan Remoob Games aynı zamanda Gelecek Vadeden Stüdyo ödülüne de layık görüldü. Diğer bir genç ekip Mind Labor da, iki oyunla birden aday olduğu En İyi Mobil Oyun kategorisinde Quadrata ile Kristal Piksel kazandı.

İşte Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri’ni kazanan tüm oyunlar:

EN İYİ OYUN TASARIMI ÖDÜLÜ

Stratera Games – Cardboard Town

EN İYİ ANLATI ÖDÜLÜ

Cultic Games – Cats and the Other Lives

EN İYİ GÖRSEL SANAT ÖDÜLÜ

Stratera Games – Havsala: Into the Soul Palace

EN İYİ İŞİTSEL SANAT ÖDÜLÜ

Phew Phew Games – Anomaly Agent

YENİLİKÇİ OYUN FİKRİ ÖDÜLÜ

Remoob – Pile Up!

GELECEK VADEDEN STÜDYO ÖDÜLÜ

Remoob Games

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

DBK Games – SpaceBourne 2

EN İYİ MOBİL OYUN ÖDÜLÜ

Mindlabor – Quadrata

EN İYİ KONSOL OYUNU ÖDÜLÜ

Phew Phew Games – Anomaly Agent

EN İYİ PC OYUNU ÖDÜLÜ

Core Engage – New Cycle

YILIN OYUNU ÖDÜLÜ

Core Engage – New Cycle


Kristal Piksel Türk Oyun Sektörünü Buluşturdu

Sunuculuğunu Talha Aynacı ve Dost Kayaoğlu’nun yaptığı keyifli gece geliştiricileri, medya mensuplarını ve oyuncuları bir araya getirdi. Kristal Piksel’in ana sponsorluğunu VLMedia, iletişim sponsorluğunu Paycell üstlendi ve Digitoy da sponsor oldu.

Yeni Oyunların Fragmanları Yayınlandı

İlk kez bu yıl Game Developers Conference’da duyurulan Games from Türkiye programı kapsamında gerçekleşen Kristal Piksel’de, henüz çıkış yapmamış oyunların da fragmanları gösterildi.

Öte yandan adaylık kazanan 22 oyun ve seçkiye alınan 16 oyun ile toplam 38 oyun hem Games from Türkiye programına katılmaya, hem de stüdyolarına sunulan tanıtım imkanlarını kullanmaya hak kazandı.

Senua’s Saga: Hellblade 2 Oyununu Çıkaran Ninja Theory Kapatılacak mı?

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com