Kategoriler

Battlefield Oyun Yönetmeni Marcus Lehto Electronic Arts’tan Ayrıldı

Battlefield Oyun Yönetmeni Marcus Lehto Electronic Arts'tan Ayrıldı

Ridgeline Games‘in oyun direktörü Marcus Lehto, şirkette geçirdiği iki yıldan biraz fazla sürenin ardından Electronic Arts ve stüdyosundan ayrıldı.

Sosyal medya platformu X’te GhostGamingG ve DANNYonPC kullanıcıları, Marcus Lehto‘nun ayrılışının ekran görüntülerini yayınladılar. Facebook hesabında yaptığı değişikliğe göre; Lehto, Battlefield ve Ridgeline Games ile ilgili tüm bağlantıları kaldırdı.

Lehto’nun stüdyodan ayrılıp ayrılmadığı ya da stüdyonun tamamen kapanıp kapanmadığı ise henüz resmi olarak doğrulanmadı. DANNYonPC’nin de belirttiği gibi, şu anda resmi EA web sitesinde Ridgeline Games için açık bir pozisyon bulunmuyor.

Lehto, Battlefield 2042’nin piyasaya sürülmesinin ardından, Battlefield evrenine daha fazla hikaye anlatımı eklemeye odaklanan Seattle’da büyük bir yeniden yapılanma içinde Electronic Arts’a (EA) katıldı. Resmi duyurusundan birkaç ay sonra, Lehto’nun Ridgeline Games adlı yeni bir stüdyonun Kreatif Direktörü olacağı doğrulanmıştı. Bu ayın başlarında Lehto, bir sosyal medya paylaşımında Ridgeline Games ve çalışanlarının bir fotoğrafını paylaşarak görünüşte her şeyin yolunda olduğunu ima etmişti. Yakın zamanda yapılan bir raporda ise EA, ‘Battlefield’ın yeniden canlandırılması’ olacak bir sonraki Battlefield oyunu üzerinde çalıştığını doğrulamıştı.

Battlefield 2042 6. Sezon İlk Etkinliği Dark Protocol Başlıyor

Görüntülenmeler:
412
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com