Kategoriler

Discord, 3. Parti Geliştiricilerin Platformda Oynanacak Oyunlar Oluşturmasına İzin Verecek

Discord, 3. Parti Geliştiricilerin Platformda Oynanacak Oyunlar Oluşturmasına İzin Verecek

Discord, üçüncü taraf geliştiricilere, platformuna yerleştirilebilecek oyun ve uygulama yaratma araçları sağlayacağını duyurdu.

Geçtiğimiz Aralık ayında kullanıcıların Discord‘da birlikte etkileşime girebilecekleri sınırlı sayıda gömülü oyun ve etkileşimli deneyim sunan Etkinlikler girişiminin bir uzantısı olan bu adım 18 Mart’ta başlayacak.

Başlangıçta platformda 19 etkinlik kullanıcılara sunulmuştu, ancak Discord şimdi üçüncü taraf geliştiricilere kendi uygulamalarını yaratmaları için yeni duyurulan Gömülü Uygulama SDK‘sı şeklinde araçlar vererek bunu önemli ölçüde genişletmek istiyor.

Discord‘dan yapılan açıklamada, “Discord’un geliştiricilerin her şeyi yapabilecekleri en iyi yer haline gelmesini istiyoruz: Çalışmalarını oluşturmak, paylaşmak, dağıtmak, keşfedilmek ve para kazanmak. Discord’un, Uygulamanızın başladığı, dünyanın dört bir yanındaki insan topluluklarında bir yuva bulduğu ve arkadaşlar arasında kolayca paylaşılabildiği yer olmasını istiyoruz. Ne yapabileceğinizi görmek istiyorsanız, zaten yapabilirsiniz. Bir Ses Kanalına atlayın ve bugünün mevcut Aktivitelerini arkadaşlarınızla denemek için Roket düğmesini kullanın!” denildi.

Discord ekibi ayrıca kullanıcıların, bu yeni oyun ve uygulamaları hesaplarıyla ilişkilendirerek sunuculardan uzakta kullanabilmeleri için bir yol denediğini de belirtiyor. Uygulamanın testleri 18 Mart 2024‘te başlıyor.

Monster Hunter Stories Remaster PS4, Switch ve Steam’de Yayınlanacak

Görüntülenmeler:
477
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com