Kategoriler

Dota 2’de Smurf’lere Yer Yok!

Dota 2 Smurf hesaplar

Valve Corporation, son birkaç aydır Dota 2‘de aktif olan 90 bin smurf hesabını kalıcı olarak yasakladığını duyurdu.

Smurf hesapları, oyuncuların hiçbir sonuçla karşılaşmadan uygun ED‘de oynamaktan kaçınmak, oyunları terk etmek, hile yapmak, diğer oyuncuları rahatsız etmek veya toksik davranışlarda bulunmak için kullandığı alternatif hesaplara deniyor.

Hilecilerin Dota‘da hoş karşılanmayacağını her fırsatta söyleyen Valve ekibi 90 bin smurf hesabını yasaklamakla kalmadı, bu hesapların her birinin ana hesabını da tespit etti. Ayrıca gelecekte, bir smurf hesabıyla ilişkili bulunan bir ana hesaba, davranış puanlarına geçici değişikliklerden kalıcı hesap yasaklamalarına kadar çeşitli cezalar uygulanacak.

Valve‘dan yapılan açıklamada, “Bunu, bu yılın başlarında hile yapmakla ilgili blog gönderimizde ve bu hafta başında Yaz İstemci Güncellemesi’nde söyledik ve söylemeye devam edeceğiz: Dota, eşit şartlarda oynandığında çok daha keyif veren bir oyundur. Bir maçı iyi yapan şey, o maçtaki oyuncuların kalitesidir. Maçlarınızın elimizden geldiğince iyi olması için çok çalışıyoruz ve smurf’lüğün maç deneyimini kötü etkilediğini biliyoruz. Her zaman olduğu gibi, bir oyuncunun maçınızda smurf’lük yaptığından şüpheleniyorsanız bu kişiyi bildirmek için oyun içi rapor etme aracını kullanın. Sizlerden gelecek raporlar, suçluları tespit etmede ve smurf’lükle mücadele çabalarımızı güçlendirmek için veri toplamada bize yardımcı olacak.” denildi.

Valorant’ın Yeni Haritası Sunset Erişime Açıldı

Görüntülenmeler:
5
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri