Kategoriler

Embracer, Borderlands’in Geliştiricisi Gearbox’ı Satmayı Planlıyor

Embracer Gearbox Borderlands

Mümkün olan her oyun geliştiricisini ve yayıncısını satın almaya çalışan Embracer Group‘un altın günleri artık sona ermiş gibi görünüyor. Giderlerini azaltmaya çalışan firma, kısa süre önce işten çıkarmalar ve oyun iptallerini içeren yeniden yapılandırma planının bir parçası olarak Saints Row stüdyosu Volition‘ı kapattı. Embracer‘ın şimdi de daha değerli varlıklarından birini satmaya hazırlandığı öne sürüldü. O da video oyun stüdyosu Gearbox!

Reuters‘ın haberine göre; Embracer Group, Borderlands‘in geliştiricisi Gearbox ile ilgili seçenekleri değerlendiriyor. Şirket, Gearbox‘ın satışını muhtemelen Goldman Sachs ve Aream aracılığıyla yapacak.

Embracer‘dan Haziran ayında yapılan açıklamada; mali yıl sonuna kadar borcunu yaklaşık 605 milyon dolar azaltarak yaklaşık 903 milyon doların altına düşürmek için kapsamlı değişiklikler yaptığı bildirilmişti. İsveçli şirket o dönemde, altı yıl içinde 2 milyar doları aşan bir yatırım teklifinin sonuçsuz kaldığını açıkladı. Daha sonra Suudi hükümeti tarafından finanse edilen Savvy Games Group‘un Embracer Group‘la geçici olarak ortak olduğu bildirildi.

Embracer, son birkaç yıldır Tomb Raider‘ın geliştiricisi Crystal Dynamics ve Gearbox‘ın da aralarında bulunduğu pek çok şirketi satın almıştı. Şubat 2021’de Gearbox‘ı satın almak için yapılan anlaşma 1,4 milyar dolar değerindeydi. Borderlands spin-off’ları Tiny Tina’s Wonderlands ve New Tales from the Borderlands geçen yıl çıktı. Gearbox bu yıl Remnant 2‘yi yayınladı ve Blackbird Interactive‘in bilimkurgu gerçek zamanlı strateji oyunu Homeworld 3‘ü 2024’te yayınlayacak. Eli Roth‘un Borderlands filmi de 2024 yazında sinemalarda olacak.

Roblox, Gelecek Ay PlayStation’a Çıkacak

Görüntülenmeler:
30
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com