Kategoriler

ESA ve ReedPop Yollarını Ayırdı! E3 Tarihe mi Gömülüyor?

E3 2024

Önce pandemi, sonrasında da dev oyun firmalarının katılmama kararı ile iptal edilen E3‘ün bu kez sonu geliyor gibi görünüyor. Çünkü; PAX organizatörü ReedPop ve ESA artık E3‘te birlikte çalışmayacaklarını açıkladı.

GamesIndustry.biz tarafından yayınlanan bilgilere göre; bir yılı aşkın süredir devam eden ortaklığın sona erdirilme kararı E3 2023‘ün iptal edilmesinin ardından geldi. ESA Başkanı ve CEO’su Stanley Pierre-Louis, “ReedPop’un son 14 aydaki ortaklığını takdir ediyor ve çeşitli etkinlikleri aracılığıyla endüstriyi ve hayranları bir araya getirme çabalarını destekliyoruz. E3’ün erişimi sektörümüzde eşsiz olmaya devam ederken, video oyun endüstrisine en iyi şekilde hizmet etmek için onu nasıl geliştirebileceğimizi araştırmaya devam ediyor ve etkinliğin formatından yerine kadar her yönünü değerlendiriyoruz. Sektör için bir araya getirici rolümüze bağlıyız ve önümüzdeki aylarda E3 ile ilgili haberleri paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

ReedPop Oyun Etkinliği Başkanı Kyle Marsden-Kisk ise ESA ile çalışmaktan keyif aldıklarını ve oyun endüstrisine olan bağlılıklarını takdir ettiklerini söyledi. Ortaklığın sona erdiği haberinin yanı sıra GI Biz, E3 2024‘ün Los Angeles Kongre Merkezi‘nde yapılmayacağını da yazdı. Yayın organı etkinliğin tamamen iptal edildiğini söylemekten kaçınsa da, durum kesinlikle böyle görünüyor. Aslında ESA, 2025 yılı için etkinliğin ‘yeniden tasarlanması’ üzerinde çalışıyor. Ancak, son birkaç yıla bakıldığında bunun gerçekleşmsei zor görünüyor. Siz ne dersiniz?

Alan Wake 2’den 11 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Görüntülenmeler:
53
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com