Kategoriler

Mojang, Minecraft Dungeons Oyununun Geliştirilmesine Son Verdi

Minecraft Dungeons

Mojang, piyasaya sürüldükten üç yıl sonra Minecraft Dungeons oyununun artık geliştirilmeyeceğini duyurdu.

Üç yıl içerisinde 25 milyon oyuncuya ulaşan Minecraft Dungeons, Mayıs 2020‘de Nintendo Switch, PlayStation 4, PC ve Xbox One için ve Şubat 2021‘de de Xbox Series X ve S için piyasaya sürülen bir dungeon crawler spin-off oyunuydu.

IGN’in haberine göre; Mojang, oyunculara gönderdiği bir bilgi notunda, Minecraft Dungeons‘ın ‘en çılgın hayallerini aştığını ancak her yolculuğun bir sonu olduğunu’ belirtti. Kasım 2022’de yayınlanan 1.17 güncellemesi Minecraft Dungeons‘ın son güncellemesi olarak tarihe geçerken, Mojang artık Minecraft evrenindeki deneyimleri keşfetmeye devam eden yeni projelere geçti. Mojang‘tan yapılan açıklamada ayrıca, Minecraft evrenine yeni deneyimler getirmeye devam etmek ve ekibe tutkulu oldukları oyun türlerini keşfetme özgürlüğü vermek niyetinde olduklarına vurgu yapıldı.

Öte yandan Minecraft Dungeons çevrimiçi ve oynanabilir olmaya devam edecek. Yani hâlâ arkadaşlarınızla birlikte keşfedilecek zindanlar, fethedilecek antik avlar ve bir kuleyi devirmek gibi yaşanacak pek çok macera var. Mojang‘ın Nisan 2023‘te bir strateji yan oyunu olan Minecraft Legends‘ı piyasaya sürdüğünü hatırlatalım.

Bethesda’dan Fallout Shelter Tarzı The Elder Scrolls Mobil Oyun Sürprizi

Görüntülenmeler:
65
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com