Kategoriler

Ratatan, Kickstarter Kampanyasını 1 Milyon Sterlinin Üzerinde Tamamladı

Ratatan

Sony Japan Studio‘nun sevilen PlayStation Portable ritim macerası Patapon‘un halefi Ratatan için başlatılan Kickstarter kampanyası tamamlandı. Oyun, kampanya süresince 109 bin sterlinlik hedefin oldukça üzerinde bir bağış toplayarak 1 milyon sterline ulaştı.

Ratata Arts, Tokyo Virtual Theory ve pH Studio işbirliğinde geliştirilen Ratatan ekibinde Patapon‘un yaratıcısı Hiroyuki Kotani ve orijinal Patapon müzisyeni Kemmei Adach da bulunuyor. Ritim ve side-scroller aksiyonun roguelike karışımı olarak tanımlanan oyunda oyuncular, Redo dünyasındaki yürüyüşleri devam ederken düşmanlarını alt etmek için 100 Cobun‘dan oluşan bir ordu kuruyor.

Oyunun Kickstarter kampanyası 31 Temmuz’da 20 milyon Yen (yaklaşık 109 bin sterlin) toplama hedefiyle. Bir aydan biraz daha uzun bir sürede 14.598 destekçinin katkılarıyla 219.314.335 Yen (yaklaşık 1,2 milyon sterlin) toplandı. Böylece tüm zamanların en çok finanse edilen 36. video oyunu Kickstarter‘ı oldu. Bu sayede oyunun konsol sürümleri, çevrimiçi mod, Zor mod, havai fişekler, özelleştirilebilir Cobun ve üsler, orkestra müziği, David Wise ile müzikal bir işbirliği ve daha fazlası garanti edildi.

Ratatan ekibi, başarılı Kickstarter kampanyasının ardından, “Destekçilere teşekkür ederiz!!! Kampanyayı planlamak için aylar ve aylar, projeye sayısız geliştirme saati harcadık. Bu bir maratondu ama bitiş çizgisine ulaştık. Bizi güçlendirdiniz ve bize büyük bir fırsat verdiniz. Bunu, katılmaktan gurur duyacağınız bir proje haline getirmek için elimizden geleni yapacağız.” açıklamasını yaptı.

Ratatan‘ın Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch ve Steam’de Nisan 2025’te yayınlanması hedefleniyor.

Yakuza’nın Yaratıcısı, Tek Oyunculu Konsol Oyunlarında Israrlı

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com