Kategoriler

Sega, Rovio’yu 776 milyon Dolara Resmen Satın Aldı

Sega Rovio

Sega Sammy Holdings, Angry Birds‘ün geliştiricisi Rovio‘yu satın alma işlemini tamamladı. 776 milyon dolar değerindeki anlaşma ilk kez nisan ayında gündeme gelmişti, ancak her iki şirketin de işlemleri tamamlaması gerekiyordu. Bu süreç nihayet tamamlandı ve Rovio, Sega bünyesine resmen katıldı.

Sega, Angry Birds çılgınlığının 15 yıl önce zirve yapmasına rağmen bu satın almanın kendilerine mobil alanda daha güçlü bir dayanak sağlayacağını umuyor. Firma bu satın alma sayesinde mobil oyunlar geliştirmek, yayınlamak ve reklamını yapmak için hazır bir altyapıya sahip oldu. Bu da; Sonic, Samba de Amigo, Persona, Football Manager ve diğer oyunları için planladığı mobil oyunlar geliştirmeye hemen başlayabileceği anlamına geliyor. Rovio ayrıca Sugar Blast ve Small Town Murders oyunları ile de tanınıyor.

Sega CEO’su Haruki Satomi nisan ayında, mobil oyun pazarının özellikle yüksek potansiyele sahip olduğunu ve Sega‘nın bu alandaki genişlemesini hızlandırmanın uzun vadeli hedefi olduğunu söylemişti. Şimdi oyun devinden ilk olarak, kendi serilerinin yerine daha fazla Angry Birds mobil oyunu ile devam etmesi bekleniyor. Sonic ve arkadaşlarını Angry Birds sapanında görmek de mümkün olacak gibi. Siz ne dersiniz?

Razer’dan Kişiselleştirilmiş Oyun Klavyesi: BlackWidow V4 75%

Görüntülenmeler:
8
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com