Kategoriler

Spellbreak Stüdyosunu Blizzard’ın Satın Almasıyla Kapatılıyor

Spellbreak

Spellbreak geliştiricisi Proletariat World of Warcraft bünyesinde çalışmak üzere Blizzard tarafından satın alındı. Bu sebeple olacak ki stüdyo kendi markaları olan Spellbreak oyununun kapatılacağını açıkladı.

Büyü temalı battle royale tarzı oyun 2020’nin Ağustosundan beri oyuncuların beğenisine açıktı. Ancak dün yapılan açıklamaya göre Stüdyo ve 100’e yakın çalışanı Blizzard’a katılacak. Söylediklerine göre zaten mayıs başından beri WoW için çalışan Proletariat Dragonflight paketine katkı sağlayacak.

Stüdyo açıklamasında erken erişimden beri kendilerine destek olan hayranlarına teşekkür etti:

“Oluşturduğumuz bir çok anlamda büyülü bu dünyada ve birlikte ortaya çıkarttığımız keyifli tecrübelerde bizlerle birlikte olan topluluğumuza bir teşekkürü borç biliriz.”

Battle Royale esaslarından fazla ayrılmayarak yenilikler getiren oyun özellikle görselliği ile ön plana çıkıyordu. Hem oyunculardan hem de saygıdeğer eleştiri odaklarından olumlu eleştiriler alan oyunun kapatılması kimisi için oldukça talihsiz bir durum. Ancak Steam Charts verilerine bakıldığında oyunun popülerliğini günden güne kaybettiği açıkça görülüyor. Çıkışında 2.500 ortalama aktif kullanıcı sayısına ulaşmış oyun mayıs ayında 160’ın üzerine zar zor çıkmış.

Proletariat gibi ek ekiplerin katılımıyla geliştirilen Dragonflight WoW’u düştüğü durumdan kurtaracak mı merak konusu. Özellikle son yıllarda sorunların birikmesi ve ortaya çıkan şirket içi skandallar oyunun tüm zamanların en büyük oyuncu kaybına uğramasına sebep oldu. Dragonflight bir anlamda WoW için belki de “Tamam mı devam mı?” sorusunun cevabı olacak. Neyse ki Fragtist olarak tam da bu konuya eğilen bir videomuz var!

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri