Kategoriler

Steam, Güncellediği Sistemle Kişiselleştirilmiş Alışveriş Deneyimini Sunuyor

Steam mağaza

Valve, Steam mağazasındaki çeşitli etiket, tür, kategori ve tema göz atma sayfalarına büyük güncellemeler getirdi. Önce bir Steam Laboratuvarı deneyi olarak çıkarılan bu yeni mağaza merkezleri, geçtiğimiz birkaç ay boyunca test edildi ve oyuncu geri bildirimleri göz önünde bulundurularak güncellendi. hatta yaz İndirimi ve diğer birkaç temalı indirimde bu merkezler kullanıldı.

Erişilebilir oyun kataloğunu genişletmeye devam eden Steam, son güncelleme ile türler, etiketler ve temalar arasında gezinmeyi kolaylaştırarak ve aranan oyunları rahatça bulmak üzere her bir alanı ayrıntılı inceleyerek sonuçları istediğiniz gibi daraltabilmenizi sağlayacak.

Kategoriler, Temalar, Türler ve Etiketler için Yeni Merkezler

Steam‘de ister “Çok Oyunculu” gibi genel bir kategori, ister “Uzay” gibi bir tema veya “Rogue-like Aksiyon” gibi çok spesifik bir etiket arıyor olun, bu yeni merkezler istediğiniz kategoriyi derinlemesine keşfetmenize imkan verecek. Birçok kategori için en uygun alt kategorileri öne çıkarmak üzere özenli bir organizasyon sistemi kuruldu. Mesela; RYO mağaza merkezi tam olarak aradığınız türde oyunları kolayca bulabilmeniz için aksiyon RYO’ları, macera RYO’ları, JRYO’lar gibi alt kategorilere ayrıldı.

Kullanıcıya Özel Merkezler

Her merkezin içeriği, oyun geçmişinize, arkadaş olduğunuz diğer oyunculara, takip ettiğiniz geliştiricilere ve istek listenizde bulunan oyunlara göre kişiselleştirilir özelliğe kavuşturuldu. Her merkez büyük, detaylı önerilerle başlıyor. Sayfanın en üst kısmındaki karuselde size önerilen oyunları ve bu oyunların neden önerildiğini gösteren üstveriyi görebileceksiniz.

Seçilmiş Kategoriler

En geniş merkezler, istediğiniz tema ve türlere hızlıca ulaşmanız için sekmeler sunuyor. Örneğin, ‘Açık Dünya RYO‘ları veya ‘Kontrolcü Dostu Basit Eğlence Oyunları‘ gibi alt kategorileri inceleyebilir, aynı zamanda mesela ‘Strateji‘ merkezinin ‘Gerçek Zamanlı‘ sekmesi veya ‘Spor ve Yarış‘ merkezinin ‘Arcade‘ bölümü gibi alt kategorilerden yararlanabilirsiniz.

Yeni Çıkan Oyunlar ve Takip Ettiğiniz Geliştiricilerden Yeni Öneriler

Her merkez, Steam‘de oynadığınız oyunları ve takip ettiğiniz geliştiricileri temel alarak oyun önerecek. Tabii daha önce oynamadığınız bir oyun kategorisine bakıyorsanız Steam, size faydalı önerilerde bulunamayacağından bu kısımları gizleyecek.

Filtrele, Sırala ve Tam Aradığını Bul

Bu merkezlerin her biri, tam olarak aradığınız türde oyunları bulabilmeniz için filtre kontrolleri kullanmanızı sağlayan güçlü liste görünümleri içeriyor. Yaşamına diğer birçokları gibi bir Steam deneyi olarak başlayan bu özelliğe ‘Niteliklere Göre Göz Atma‘ adı verilmiş.

Yeni Güncellenmiş veya Yaklaşan Etkinlikler İçeren Oyunları Bulma

Steam mağazasının her kısmında artık ilgili ürünlere ait güncel etkinlikler yer alacak. Dönemsel etkinlikleri, büyük güncellemeleri ve doğrudan geliştiricilerden gelen ilgi çekici haberleri kaçırma durumu ortadan kalkacak.

Yakında Çıkacak Oyunların Takibi

Yeni haber merkezleri sayfalarının en altında yaklaşmakta olan çıkışların gösterildiği özel bir bölüm yer alıyor. Beklediğiniz oyunlar çıkar çıkmaz haberdar olmak için ön sipariş verebilir veya istek listesine ekleyebilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir oyunun mağaza sayfasındaki etiketlerden birine tıklayarak o etikete ait merkeze ulaşabilir, ana sayfadan da kolaylıkla en popüler merkezleri veya önerilen merkezleri keşfedebiliyorsunuz.

İlaveten artık Steam ana sayfasındaki karuselden direkt olarak favori kategorilerinize ulaşmanız da mümkün olacak. Daha önce oynadığınız oyunlara benzer yeni oyunları kolayca keşfetmeniz için bu bölümde bunu temel alarak öneriler yapılacak. Ek olarak, en popüler merkezlere Steam mağazasının en üst kısmındaki açılır menüden Kategoriler‘i tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Görüntülenmeler:
37
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com