Kategoriler

The Day Before’u Geliştiren Studio Fntastic Kapanıyor! Şimdi ne olacak?

The Day Before

Geçen hafta erken erişime açılan ve kısa sürede Steam‘in en kötü incelenen 10 oyun listesine giren The Day Before oyununu geliştiricisi olan Studio Fntastic, lasnmandan sadece birkaç gün sonra kapanacağı açıklamasını yaptı.

X (Twitter) hesabından yapılan açıklamada, “Bugün Fntastic stüdyosunun kapandığını duyuruyoruz. Ne yazık ki, The Day Before finansal olarak başarısız oldu ve devam etmek için yeterli fonumuz yok. Elde edilen tüm gelir ortaklarımıza olan borçlarımızı ödemek için kullanılıyor. The Day Before’un geliştirilmesi sırasında halktan herhangi bir para almadık; ön sipariş veya kitlesel fonlama kampanyası yoktu. Beş yıl boyunca yorulmadan çalıştık, kanımızı, terimizi ve gözyaşlarımızı oyuna akıttık.” denildi.

Fntastic ekibi, The Day Before ve Propnight‘ın geleceğinin de bilinmediğini, ancak sunucuların çalışır durumda kalacağını sözlerine ekledi. O zamandan beri Steam’den kaldırıldı.

The Day Before yayıncısı Mytona ise yaptığı açıklamada, “Oyunun, oyuncuların çoğunluğunun beklentilerini karşılayamamış olmasından dolayı üzgünüz. Bugün Steam ile birlikte çalışarak geri ödeme yapmayı tercih eden oyunculara geri ödemeleri açacağız. Oyunun geleceğiyle ilgili olarak Fntastic ile temas halindeyiz.” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/mytona_official/status/1734359076690362582

Oyuncuların yüzde 90’ını kaybetti

Diğer yandan The Day Before sadece hatalar ve sunucu sorunlarıyla boğuşmakla kalmadı, aynı zamanda başlangıçta reklamı yapılan şey bile olmadığına dair şikayetler de vardı. Bir açık dünya MMO’su olarak etiketlenmiş olsa da, birçok kişi bunun aslında bir nişancı oyunu olduğunu belirtmekte gecikmedi. Tepkiler o kadar kötüydü ki, oyuncu sayısı dört gün içinde neredeyse yüzde 90 düştü ve kısa süre içinde Steam‘in tüm zamanların en kötü yorum alan 10 oyunu arasına girdi.

Steam’de satın alınamıyor

Oyunun Steam sayfasına göre, The Day Before artık satın alınamıyor. Oyunun SteamDB sayfasında da oyunun geliştirici listesinin Fntastic‘ten Mytona Fntastic‘e değiştiği görülüyor. Bununla birlikte Fntastic‘in artık internetteki varlığını tamamen ortadan kaldırdığı ortaya çıktı. Gazeteci Nick Calandra, stüdyonun web sitesinin, YouTube kanalının ve Medium hesabının kapatıldığını yazdı. CEO Eduard Gotovtsev de X/Twitter ve LinkedIn hesaplarını sildi.

 

 

Görüntülenmeler:
144
İlgili etiketler:
· · · ·
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com