Kategoriler

The Elder Scrolls 6, Beş Yıldan Önce Gelmeyecek

The Elder Scrolls

Microsoft Gaming’in CEO’su Phil Spencer, The Elder Scrolls 6 oyununun halen “beş ve daha fazla yıl uzakta” olduğunu doğruladı. Xbox patronu ayrıca Skyrim‘in devam oyununun hangi platformlar için planlandığı konusunda, “Şu anda bunu kesinleştirmek bizim için zor.” yanıtını verdi.

Microsoft FTC duruşmasında Elder Scrolls 6‘nın durumu hakkında konuşan Phil Spencer, oyunun çıkışı ve yayınlanacağı platformlar hakkında konuştu. Duruşma sırasında Elder Scrolls 6‘nın potansiyel münhasırlığı konusunda bazı karışıklıklar yaşanmıştı, zira Spencer daha önce verdiği ifadede, “Elder Scrolls 6’nın PlayStation’ı atlayacağına dair kamuoyuna açıklamalarda bulundum” demişti, ancak şimdi bunu yaptığını hatırlamadığını söylüyor. Kasım 2021’de Spencer açıkça söylemese de Elder Scrolls 6‘nın Xbox‘a özel bir oyun olacağını ima etmiş ve : “Bu, diğer platformları cezalandırmak değil, temelde tüm platformların büyümeye devam edebileceğine inanıyorum. Ancak Xbox’ta yer alabilmek için sahip olduğumuz her şeyi eksiksiz bir şekilde sunabilmemizi istiyorum. Elder Scrolls 6’yı düşündüğümde bu doğru olacaktır.”

Spencer mahkemede Elder Scrolls 6‘nın çıkış aralığı ve planlanan platformlar hakkında konuştu: “Çok uzun yıllar var ama üzerinde çalışmaya başlayacağımızı duyurduğumuz bir oyun. Oyunun ne kadar uzakta olduğu göz önüne alındığında hangi platformlarda piyasaya sürüleceği biraz belirsiz. Şu anda oyunun tam olarak hangi platformlarda piyasaya sürüleceğini belirlemek bizim için zor. Elder Scrolls 6’da da söylediğim gibi, o kadar uzak ki şu anda platformların ne olacağını anlamak bile zor. Bu Eylül ayında çıkacak olan Starfield’ı bitiren ekiple aynı ekip. Yani muhtemelen beş yıldan fazla bir süre uzakta olduğundan bahsediyoruz.”

Spencer‘ın yorumlarına göre, hayranlar The Elder Scrolls 6‘nın en erken 2028 yılına kadar piyasaya sürülmesini beklememeli. Microsoft‘un yeni nesil konsolların piyasaya sürülmesini beklediği yılın 2028 olduğunu da belirtmekte fayda var.

Orijinal Call of Duty: Warzone Oyunu Eylül’de Kapanacak

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com