Kategoriler

The Elder Scrolls 6, PlayStation’da Çıkmayabilir

The Elder Scrolls 6

Bethesda Game Studios‘u 2020 yılında satın alan Microsoft‘un, The Elder Scrolls 6 oyununu Xbox‘a özel çıkarıp çıkarmayacağı merak ediliyordu. Firmanın planlama raporuna göre oyun, PlayStation‘da piyasaya sürülmeyecek.

Axios muhabiri Stephen Totilo, Microsoft‘un 2018’den bu yana bünyesine dahil ettiği firma ve oyunlara yaklaşımına dayanan rapordan bir bölümü X‘te (Twitter) yayınladı.

Mevcut fikri mülkiyet, çok oyunculu mod, çapraz platform özelliği, çıkış tarihi ve platformların bulunduğu raporda, The Elder Scrolls 6‘daki PlayStation kategorisinin altında bir ‘X‘ işareti bulunuyor. Ayrıca oyun, Xbox ve PC olarak listelenmiş, çıkış tarihi olarak 2026 veya sonrası planlanıyor.

Microsoft‘un 68,7 milyar dolara Activision Blizzard‘ı satın alma girişiminden sonra, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) bu birleşmenin bulut oyunları, abonelik servisleri ve konsollarda rekabeti olumsuz etkileyeceği gerekçesiyle dava açtı. Duruşmalar sırasında konuşan Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, The Elder Scrolls 6‘nın en az beş yıl sonra çıkacağını ve platformların teknik olarak belirleneceğini söylemişti. Satın almayı gerçekleştirmek için yasal engelleri aşmaya çalışan Spencer‘ın PlayStation‘a bu şekilde açık kapı bırakması beklenen bir durum ancak şu anki plan oyunun Xbox‘a özel olacağı yönünde.

Serinin son oyununun çıkmasına daha uzun zaman varken, The Elder Scrolls Online: Necrom genişlemesinin tadını çıkarmaya devam edebiliriz.

Gaming İstanbul 2023 Bu Hafta Sonu Gerçekleştirilecek

Görüntülenmeler:
61
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com