Kategoriler

Titan Quest II’nin Fantastik Yaratıklarına Yakından Bakmaya ne Dersiniz?

Titan Quest II'nin Fantastik Yaratıklarına Yakından Bakmaya ne Dersiniz

Grimlore Games tarafından geliştirilip, yayıncılığını THQ Nordic‘in üstlendiği Titan Quest II oyunu, yakın zamanda çıkacak.

İntikam Tanrıçası Nemesis‘in kontrolden çıkarak, Kaderin Ağlarını yozlaştırdığı ve kendisine karşı gelenleri cezalandırdığı bir ortamda geçen Titan Quest II‘de, tanrıların yanında savaşacak ve birbirinden muhteşem mitolojik yaratıklarla karşı karşıya kalacağız. Geliştiriciler, Yunan mitolojisinden esinlenen bu aksiyon rol yapma oyunda yer alacak vahşi ve tuhaf yaratıklardan bazılarını tanıttı.

Titan Quest 2’nin yeni yayınlanan geliştirici günlüğünde iki efsanevi yaratığa dikkat çekildi: Birçok farklı kitap, film ve oyundan iyi bilinen bir canavar olan Gryphon ve çok daha nadir görülse de, yine de zorlu, vahşi ve korkutucu bir düşman olan Hippokampi.

Gryphon

Gryphon

Mitolojik olarak gryphonlar, Doğu Avrupa ve Orta Asya’da bir kabilenin bir hazine yığınının üzerinde oturduğu söylenen Skythia bölgesinden gelmektedir. Yunan mitolojisindeki pek çok canavar gibi onlar da aslan gövdeli, kartal başlı ve kanatlı melez bir yaratıktır. Bir gryphon akşam yemeği için koyunları, keçileri, domuzları ve hatta yaban domuzlarını avlamasıyla bilindiğinden, sorun çıkması kaçınılmazdır. Bir gryphon ile dövüşmek, acemi bir Yunan kahramanının cesaretini kanıtlaması için mükemmel bir fırsattır. Ama uyaralım, gryphonlar kurnaz yaratıklar olabilirler. Savaşta, gryphon’un en güçlü yeteneği havaya kalkması ve güçlü bir çullanma saldırısı kullanmasıdır. Çevik bir yaratık olarak, oyuncunun etrafına saldırabilir ve hiç beklenmedik bir yerde arka arkaya birkaç kez saldırabilir. Bu daha sonra normal yakın dövüş saldırılarının çeşitli varyantları ile tamamlanır. Bu karşılaşacağınız ilk ve en kolay miniboss olsa da, geliştiriciler bir tehdit oluşturmasını ve oyuncuların savaş temellerini test etmelerini amaçlıyor.

Hippokampi
Hippokampi

Hippokampi, eski Yunanlıların deniz atının yetişkin formunun nasıl göründüğüne inandıkları şeydir ve bunu; renkli, neredeyse tüy kadar hafif görünümlerinde yansıttıklarını görebilirsiniz. Titan Quest II dünyasında, Nereidlerin binekleri ve Poseidon’un savaş arabası atları olan Hippokampiler, kışkırtıldıklarında oldukça tehlikeli olabilirler. Hippokampir, savaşta gryphon’dan biraz daha gelişmiştir. Soğuk ve yıldırım hasarının bir karışımını kullanarak, oyuncuya ani bir gayzer patlaması gibi güçlü saldırıların yanı sıra güçlü bir su jeti ve ardından çarpıcı bir yıldırım çarpması ile vuracaktır. Ayrıca oyuncuya buz parçaları fırlatabilecek ve çeşitli yakın dövüş saldırılarının yanı sıra bir savunma bariyeri de kullanabilecek. Ayrıca geliştiriciler bu yaratığın, kırılganlık pencereleri dışında kitle kontrol etkilerine (örneğin sersemletme, dondurma) karşı tamamen bağışık hale gelmesi için denemeler yapıyor. Yani bu yaratık, oyuncuların şimdiye kadar öğrendiği her şeyi kullanmasını gerektirecek. İyi bir saldırı zamanlaması, çatışma sırasında hareket ve kaçınma anlayışı ödüllendirilecek.

Halen geliştirme aşamasında olan Titan Quest II oyununun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S/X kullanıcıları için yayınlanacağını belirtelim.

Returnal Geliştiricisinden Esrarengiz Tanıtım

Görüntülenmeler:
410
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com