Kategoriler

Valve Tarafından Alınan Patent VR Headset Habercisi Mi?

ABD Patent ve Markalar Kurumu’na gönderilen başvuruya göre Valve VR diyarlarına Alyx ile yazılımsal girişten sonra donanımsal tekrardan atılım planlıyor. 

2021 aralıkta gönderilen ve geçtiğimiz hafta yayınlanan patent içeriğinde 53 sayfa boyunca detaylandırılan headset görülüyor. Bileşenlerine dair temel bilgiler ve soyut açıklamalarla tanıtılan ürünü niteleyen bir isim yok. Kendisinden bahsedilirken “başa bağlı ekran” tanımı kullanılıyor.

Valve Headset

“Bir ekran muhafazasına sahip bir ön ve arka muhafazaya sahip bir arka kısım. Bir birinci eleman ön ve arka arasında uzanır ve bir birinci döndürülebilir çalıştırıcının ve bir birinci kablolama mekanizmasının çalıştırılması yoluyla ayarlanabilir.

İkinci bir eleman ön ve arka arasında uzanır ve ikinci bir dönebilen çalıştırıcının ve bir ikinci kablolama mekanizmasının çalıştırılması yoluyla ayarlanabilir. Üçüncü bir eleman ön ve arka kısım arasında uzanır ve ikinci dönebilir çalıştırıcının ve bir üçüncü kablolama mekanizmasının çalıştırılması yoluyla ayarlanabilir.”

Valve HeadsetÇoğu patentte rastlandığı gibi kavramsal ve belirsiz anlatım tasarımı içeren bir plandan ziyade patenti niteleyen bir yapıya sahip. 

Ars Technica tarafından yapılan habere göre Valve bir süredir başka bir VR seti üzerine zaten çalışıyordu. Ancak zaman zaman bu tarz projeler genellikle geliştiricinin kendi iç ekosisteminde kullandığı halka satışı sunulmayan donanımlar olabildiği için şu an farkına vardığımız pantent haberi ile kesinleşmeden bilgisinin toplumla paylaşılması çok olası değildi. Bu yeni keşif ile Valve’in özellikle Steam Deck’ten sonra donanım alanında oldukça kararlı olduğunu hep birlikte anlıyoruz. 

Her ne kadar patentinin alınmış olması şirketin bu konuda ciddi bir efor sarfettiğini gösterse de, mevzubahis isimsiz ürünün ne zaman raflarda yer alacağı bilgisini geçin çıkıp çıkmayacağı bile belli olmayan bir konu. Valve’in VR’a dair gelecekteki adımları ne yönde olacak hep birlikte gözlemliyor olacağız.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Donanım · Oyun Haberleri · PC