Kategoriler

VR Assassin’s Creed, Stranger Things ve Ghostbusters Oyunları Yıl Sonunda Meta Quest’e Geliyor

Assassin's Creed Nexus VR

Meta Quest Gaming Showcase 2023, tanıdık oyunların VR uyarlamalarını oyun severlere tanıttı. Meta Quest 3 de bu sonbaharda 499,99 dolara piyasaya sürülecek.

Meta Quest Gaming Showcase 2023‘te, yakında çıkacak olan Meta Quest 3 de dahil olmak üzere bağımsız VR başlıkları için gelecek oyunları duyuruldu. Apple‘ın önümüzdeki hafta sanal başlık alanına girmesi beklenirken Meta; Assassin’s Creed, Stranger Things, Ghostbusters ve Attack on Titan gibi sevilen serilerden gelecek VR oyunlarının yanı sıra klasiklerin VR yeniden yapımlarını çıkarmayı planlıyor.

Assassin’s Creed Nexus VR, bu yıl içinde Meta Quest Store‘da yayınlanacak. Oyunla ilgili daha fazla bilgi için 12 Haziran‘da Ubisoft Forward‘da yapılacak resmi açıklamayı beklememiz gerekiyor.

Yaklaşan Stranger Things VR oyunu, ilk kez geçen yılın sonlarında ortaya çıkmıştı. Etkinlikte tanıtımı yayınlanan oyunun oynanışı; telekinezi kullanarak rakipleri yakalamayı, ezmeyi, fırlatmayı ve tehlikede olduğunuzda portalları açıp kapatmayı içeriyor. Tender Claws tarafından geliştirilen Stranger Things VR, bu sonbaharda Meta Quest Pro / 3 / 2 dahil olmak üzere büyük VR platformlarında piyasaya sürülecek.

Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord ise ikonik Hayalet Avcıları‘nın bir VR oyunu. Oyunun fragmanı, San Francisco‘yu kasıp kavurmak için kötü niyetli Hayalet Lord‘a dönüşen, hoşnutsuz ve kafası karışık bir bilim adamı olan Gustav Hookfaber‘ın arka planına odaklanıyor. Rise of the Ghost Lord, bu sonbaharda Meta ile piyasaya sürülecek.

Meta Quest 3’ü Resmi Olarak Duyurdu

Meta, bu sonbaharda 499,99 dolara piyasaya sürülecek olan Meta Quest 3‘ü resmen duyurdu. Meta Quest 3 yeni nesil Qualcomm yonga setine sahip olacak ve selefinden iki kat daha fazla grafik performansı vaat ediyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg son Instagram paylaşımında Quest 3‘ün şirketin şimdiye kadarki en güçlü VR başlığı olduğunu belirtti.

Diablo IV İncelemesi

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com