Kategoriler

Xbox 360 Mağazası 18 Yıl Sonra Kapanıyor

Xbox 360 mağazası

Xbox 360 online mağazası, Nintendo DS, Wii U ve PlayStation 3 ile aynı kaderi paylaşmaya hazırlanıyor. 

Xbox 360 mağazasının kapatılacağını duyuran Microsoft, “Xbox, 29 Temmuz 2024 tarihinde konsoldaki Xbox 360 Mağazası’ndan ve Xbox 360 Marketplace’ten yeni oyunlar, DLC’ler ve diğer eğlence içeriklerini satın alma özelliğini desteklemeyi durduracak. Bu değişiklikle bağlantılı olarak, Microsoft Movies & TV uygulaması artık Xbox 360’ta çalışmayacak, bu da TV ve film içeriğinin 29 Temmuz 2024’ten sonra Xbox 360’ınızda artık görüntülenemeyeceği anlamına geliyor.” açıklamasını yaptı.

Herhangi bir Xbox 360 oyunu veya DLC satın aldıysanız, geriye dönük uyumlu oldukları sürece orijinal konsolun yanı sıra Xbox One ve Series X/S‘de de oynanabilecekler. Çok oyunculu oyunlar da, yayıncı çevrimiçi sunucuları desteklemeye devam ettiği sürece çalışacak ve bulut kaydetme de bozulmadan kalacak. Mağaza Temmuz 2024’te kapanacağından, yeni donanımlarda bulunmayan Xbox 360 oyunlarını satın almak için bir yıldan az bir süre var. Tekrar oynamak istediğiniz favori oyunlarınız ya da henüz satın almak için elinizi çabuk tutmadıklarınız varsa şimdi tam zamanı, çünkü fiziksel kopyaların değeri kaçınılmaz olarak artacak.

The Gamer‘ın haberine göre; Xbox 360 oyunlarının yüzde 29’u geriye dönük uyumlu, bu da yüzde 71’inin artık dijital olarak satın alınamayacağı anlamına geliyor. Yani 2 bin 154 oyundan 633’ü Xbox One ve Series X/S‘de hala oynanabilir durumda. Ancak Microsoft, lisanslama, yasal ve teknik kısıtlamalar nedeniyle geriye dönük uyumluluk sistemine daha fazla oyun eklenmeyeceğini, yani önümüzdeki yıldan itibaren Xbox 360‘ta dijital olarak oyun satın alamayacak olsak da 633 oyunluk listenin tamamlandığınıburada bittiğini bildirdi.

Alan Wake 2 Oyununun Çıkış Tarihi Ertelendi

Görüntülenmeler:
12
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com