Kategoriler

Star Wars Koleksiyonu Galaksinin Fanları Sergisi Istanbul Sinema Müzesi’nde

Star Wars Koleksiyonu Galaksinin Fanları Sergisi

Sinema tarihinin en çok izlenen serilerinden Star Wars‘in bugüne kadar yapılmış en kapsamlı sergisi, İstanbul Sinema Müzesi’ne konuk oluyor. 40 yıl boyunca bir araya getirilen 600’den fazla parçadan oluşan koleksiyon, 1 Ekim tarihinden itibaren Star Wars evrenini sergiye taşıyor.

İlki 1977 yılında yayınlanan Star Wars yapımları ile paralel olarak ilerleyen Galaksinin Fanları Sergisi, 40 yıl boyunca hayranlar tarafından tasarlanan 600’den fazla konstrüksiyonları ve objeleri içeriyor. Istanbul Sinema Müzesi‘ne gelen sergi, orijinal ürünlerin yanı sıra yüzlerce benzersiz koleksiyon parçası, gerçek boyutlu figür, kask, ışın kılıcı, imzalı maske, sanal gerçeklik deneyimi sunan alanlar, set dekorlarıyla hazırlanan mekanları kapsıyor.

İstanbul Sinema Müzesi’nin, geçici sergi salonunda konumlanacak sergide; 50’den fazla heykel, 120 figür, 30 gerçek ölçekli zırh ve giysi, filmde bulunan uzay gemisi savaşı, 25 adet modellenmiş ve elle boyanmış gerçek boyutta büst ve devasa yaratık figürleri ile benzersiz dioramalar, miğferler, oyuncular tarafından imzalı film maskeleri, posterler ve her biri bir sanat eseri olan birçok parça sergilenecek.

Odağına hayranlarını alan Avrupa’nın en seçkin Star Wars koleksiyonu, Türkiye’den özel olarak seçilen koleksiyon parçalarına da ev sahipliği yapacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle kapılarını açacak sergi süresince Star Wars yapımlarının gösterimleri, film okumaları ve belgesel gösterimleri gibi birçok farklı etkinlik sinemaseverlerle buluşacak. Her yaştan Star Wars hayranını içine çekecek olan sergi, 1 Ekim’den itibaren 4 ay boyunca İstanbul Sinema Müzesi’nde ziyaret edilebilecek olan sergi1 Şubat 2024’e dek sürecek.

Harman Kardon Aura Studio 4 Satışa Sunuldu

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com