Kategoriler

Tchia, PC’ler için Sadece Epic Games’te Yayınlanacak

Tchia

Açık dünya sandbox macera oyunu Tchia, bu Mart ayında çıktığında PC’ye özel olarak sadece Epic Games Store‘da yer alacak.

Awaceb‘in kurucu ortağı ve oyun direktörü Phil Crifo tarafından geliştirilen Tchia, stüdyonun kurucu ortağı Thierry Boura‘nın anavatanı olan New Caledonia‘nın takımadalarından esinlendi. Oyun, oyuncuları adaların dili, hayvan yaşamı, coğrafi konumları ve simge yapıları dahil olmak üzere çeşitli kültür ve gelenekleri ile tanıştıracak.

Oyunun hikayesi, Maano adlı garip kumaş yaratıkların istilasıyla dünyası alt üst olan genç bir kız olan Tchia’nın macerasını anlatıyor. Yalnızca takımadaların kötü hükümdarı Meavora’nın emirlerini yerine getiren Maano, Tchia’nın babasını kaçırdığında; genç kız, Meavora ile yüz yüze görüşmek ve babasını kurtarmak için yola çıkıyor. Oyun, Tchia’nın çeşitli engelleri ve düşmanları aşmasını, Meavora’yı bulmasına yardımcı olacak izleri takip etmesini içeriyor.

Oyun, Epic Games Store‘da yayınlanacak. Tchia‘yı PC’ye özel bir EGS yapma konusundaki tartışmalı karar, oyun topluluğu arasında tartışmalara yol açtı ve birçoğu sınırlı sürümle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi.

Bu hamle, PC‘de Steam yerine yalnızca Epic Games Store‘da bulunan başka bir macera oyunu olan Glumberland’s Ooblets‘in 2019 sürümüne benziyor. Karar, geliştiricilere yönelik bir eleştiri dalgasına neden olmuş ve oyuncular bunun oyun topluluğuna haksızlık olduğunu iddia etmişti. Tchia‘nın da aynı yolu izlemesi ile birlikte benzeri tepkilerin gelmesi bekleniyor.

Epic Games Store‘a özel oyunlara verilen olumsuz tepkilere rağmen platform, aralarında Tchia‘nın da bulunduğu, giderek artan sayıda özel oyunu güvence altına almaya devam ediyor. Tchia‘nın PC‘de Epic Games Store‘a özel olarak piyasaya sürülmesinin oyunun başarısını etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil, ancak kesin olan bir şey var o da Epic Games Store‘a özel oyunlarla ilgili tartışma hararetle devam edecek.

Tchia‘nın 21 Mart‘ta PC, PS4 ve PS5‘te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Okula Dönüş | Hogwart’s Legacy İnceleme

Görüntülenmeler:
4
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri