Kategoriler

2021 Asus ROG Strix SCAR G733 ve G533 İncelemesi: Tepe Noktasında Hareketlilik Var!


Asus bir çok serisinde yaptığı gibi güçlü oyuncu bilgisayarları serisi olan ROG Strix ailesini de bu yıl yeni modelleriyle güncelliyor. Bu yazımızda sizlere yenilenen ROG Strix Scar G733 ve G533 modellerinden bahsedeceğim.

Geçtiğimiz yıllarda tam anlamıyla Intel’in hegemonyasında olan Strix Scar ailesinde işler bu defa baştan aşağı değişiyor. Zira yeni modellerde AMD’nin yeni mobil işlemcilerine yer verildiğini görüyoruz. Öte yandan GPU tarafında ki statüko devam ederek Nvidia ile olan iş birliği sürdürülmüş. Yine çiçeği burnunda RTX 3000 serisinin mobil versiyonları ile gelecek olan Scar ailesi tahmin edeceğiniz gibi kendi alanlarında zirveyi temsil etmeyi hedefliyorlar.

2021 model Scar’ların tek yenilikleri donanımsal düzeyde değil elbette, aynı zamanda önceki modellerine göre hacim olarak daha az yer kaplayan, daha ince yapıda ve biraz daha hafifletilmiş olarak karşımıza çıkıyorlar. Buna karşın pil kapasitesi artırılırken, dahili ses sisteminin de elden geçirildiğini söylemek gerekiyor. Son olarak klavye tarafında ki yenilikten söz etmeden olmaz, 2021 model Scar’larda mekanik-optik sensörlü klavyelerin yer aldığını görüyoruz ve bu bizi oldukça heyecanlandırıyor.

Hem 15″ hem de 17″ boyutlarda (G733, G533) gelecek olan yeni Strix Scar serisi cihazlardan her iki boyutta kullanma fırsatı yakaladım. Bu yazımda da sizlere hem geçen yılın modelleriyle kıyaslayarak hem de iki boyut arasında ki farklara değinecek şekilde bahsetmek istiyorum.

1 2 3 4 5

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com