ASUS DSL-N17U Wireless-N300 Gigabit Modem Router İncelemesi ASUS DSL-N17U Wireless-N300 Gigabit Modem Router İncelemesi
Eğer konunun takipçisiyseniz biliyorsunuzdur; DSL-N17U, Türkiye için özel olarak geliştirilmiş bir gigabit modem router. Eh, incelemeden geçsek olmazdı... ASUS DSL-N17U Wireless-N300 Gigabit Modem Router İncelemesi
Pek çok ürün, inceleme için bekliyor inceleme için. Biz de zaman geldikçe (o zaman çok nadir geliyor. biraz yoğunuz da. (: – Mert) bu ürünleri incelemeye çalışıyoruz bildiğiniz üzere… Şimdi de sırada, Asus’un DSL-N17U’su var.

Bu ürün, özel bir ürün arkadaşlar. Neden peki? Eğer konunun takipçisiyseniz biliyorsunuzdur; DSL-N17U, Türkiye için özel olarak geliştirilmiş bir gigabit modem router. ADSL2/2+, ADSL, VDSL2 ve Fiber internet desteği bulunan cihaz, kablolu olarak 1000Mbit/s; kablosuz olarak da 300Mbps rakamlarına ulaşabiliyor.

Neyse, biraz hızlı bir giriş oldu, şimdi yavaşlayalım ve ürünün tasarımına giriş yapalım.

fragtist-inceleme-asus-dsl-n17u-wireless-n300-1

TASARIM
Cihazın tasarımı, daha önce gördüğümüz ve pek bir beğendiğimiz Asus modemleriyle benzerlik taşıyor. Çapraz kareli, dokunuşu insana güzel bir his uyandıran deseni, hoş bir mavi ton renge sahip LED’leri ve genel yapısıyla oldukça şık bir ürün bu.

Tüm bağlantıları arka kısma sıralanmış olan cihaz (4 x LAN, 1 x WAN, 2 x USB, 1 x DSL), çift dâhili antene sahip. Sağ arka çaprazda,WPS ve kablosuz tuşları yer alıyor. Adaptör girişi vs. de var tabi, söylemeye gerek yok sanırım.

Ürünün tasarımı genel hatlarıyla böyle arkadaşlar. Asus’tan gelen bu tür modemlere alıştık; o nedenle aynı şeyleri tekrarlayıp durmaya gerek yok.

TEKNİK ÖZELLİKLER VE PERFORMANS
Eh, asıl konu bu değil mi zaten… Ama Asus bu ürünleri o kadar güzel tasarlıyor ki, asıl konu yerine odağımız kayabiliyor ister istemez. Ama biz, Fragtist olarak büyük düşünüyor ve bu oyunu bozuyoruz! Bakalım performans konusunda da istediğimizi verebilecek bir ürün mü bu?

fragtist-inceleme-asus-dsl-n17u-wireless-n300-2Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.