Kategoriler

Asus Zenbook 14 UX435 İnceleme: Dört Kol Çengi Misali

Asus’un yeni diz üstü modeli Zenbook 14 UX435, Intel imzalı en iyi mobil işlemcisinin yanında, Asus’un ScreenPad 2.0 teknolojisini de barındırıyor.

Neredeyse 12 saat boyunca kesintisiz bir deneyim sunan pil performansı, önceki modellerinden kayda değer oranda daha hızlı bir işlemci ve çoklu çekirdek desteği, harici bir ses sistemine ihtiyaç duymanıza gerek kalmadan keyifle müzik dinleyebileceğiniz hoparlörler ve kısa bir oyun molası verdiğinizde pişman etmeyecek düzeyde bir deneyim vaat eden harici grafik kartı…
İşte Asus ZenBook 14 UX435 tüm bunlara ve daha fazlasına sahip bir cihaz.

Tasarım
Yenilenen modelin tasarımı öncekilere göre kayda değer oranda değişiklik göstermese de UX435 zarif ve göz alıcı olmayı başarıyor. Alüminyum gövdeye sahip cihazın sağlamlığı su götürmezken, taşınabilirlik konusunda da iddiasını ortaya koymayı başarıyor, zira cihazın toplam ağırlığı 1.19 kilo ve kalınlığı ise yalnızca 17 milimetre…

Kutudan çıkarmanın kendisi bir deneyimdir. Ürün, özenle paketlenmiş bir çanta tarzı kutu içinde gelir ve bu kutuyu nazikçe açtığınızda dizüstü bilgisayarı kendinize doğru iter – çok bilimkurgu. Bileşen kutularının altında bir dizüstü bilgisayar çantası, şarj kablosu ve kılavuzlar gizlidir.
USB-C şarj cihazı, 63 Watt-saatlik lityum polimer pili sıkmada etkilidir. % 100’e ilk şarj biraz zaman aldı (yaklaşık iki buçuk saat), ancak sonraki şarjlar önemli ölçüde daha az zaman aldı. ASUS, pilin% 0 ila% 60 arasında şarj olması için yalnızca 49 dakikaya ihtiyacı olduğunu iddia ederken, bir saate yaklaştığını fark ettik.

Cihaz, çanta tarzında özenli bir paket içerisinde geliyor. Asus’un birçok üst düzey modelinde olduğu gibi burada da kutuyu açtığımızda bir platformla beraber yükselen bilgisayarın hemen altında taşıma çantası, şarj adaptörü ve kullanma kılavuzları yer alıyor. Söz konusu şarj cihazının USB Tip-C bağlantısını kullanıyor olması dikkatimi çekmeyi başardı. Öte yandan Asus UX435’i sıfırdan yüze tam şarj etmek istediğinizde ortalama 1.30 saate ihtiyacınız olduğunu söyleyelim.

1 2 3

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com