Kategoriler

BenQ GS2, Akıllı Tasarımcının Şaheseri

BenQ GS2, rahatça taşınabilen ve özellikle çocuklar ve aile için üretilmiş bir projektör.

Evde bulunan kocaman televizyonlardan oldum olası hoşlanmam. Salonda kocaman bir yer tutan bu toz yuvalarının yerine kolayca taşınabilen bir projektör sahibi olmak bana her zaman daha akıllıca gelmiştir. BenQ’nun GS2 isimli tasarım harikası projektörünü gördüğümde ilk aklıma gelen tasarımcıyı tebrik etmek oldu. Çünkü bu küçücük küp aynı zamanda klasik projektörlerin o çirkin mi çirkin genel tasarımından çok ayrı düşünülmüştü. Son derece şık görünen bu tasarımın işlevsel tarafı ise özellikle dışarıda kullanılmak üzere tasarlandığından dolayı darbelere ve su sıçramasına karşı korumalı olması. Kötü tarafı ise kolayca taşınması için üzerinde bir kol olmaması. Kucağınıza alıp bir yavru kedi gibi korumanız gerekiyor. BenQ darbe dayanıklığı için 0,5m yükseklik garantisi verse de zemin yumuşak olduktan sonra cihazın dayanıklılığına güvenebilirsiniz. Tek sorun cihaz oval olduğundan yuvarlanmaya eğilimli olması. Cihazın kurulumunda gelen alıcısını içerisine yerleştirip sonra tüm işlerinizi kumandası üzerinden hallediyorsunuz.

Tam çocuklar için düşünülmüş

Pandemi’den dolayı çocuklar evdeler ve hoşlanmasak da kaçınılmaz olarak ekran karşısında zaman geçiriyorlar. BenQ GS2, aslında çocuklarında bu aleti rahatça kullanması için düşünülmüş. Kolayca kuruluyor, kendi odağını ve ayarını kendisi otomatik yapıyor. Aynı zamanda çevredeki ışığa göre kendi ışık seviyesini de ayarlıyor. Çocuklar önündeki ışığa merak edip yaklaşırlarsa gözleri zarar görmesin diye 30-50 cm aralığında kendisini kapatıyor. Tabii ki bu kolay kurulum sizin projektörü alıp balkon duvarına yansıtarak kolayca maç seyretmeniz yada yatak odasında dizi keyfi yapmanız için de size yardımcı oluyor.


Birden çok cihaz bağlama imkanı büyük rahatlık

BenQ GS2’nin üzerinde Aptoide TV adlı bir uygulama var. Bu uygulama sayesinde Bluetooth üzerinden IOS veya Android cihazınızı kolaylıkla bağlayıp uzaktan kumanda ile yönetebilirsiniz. Aynı zamanda cihazın üzerinde tabii ki WiFi bağlantısı var. Bulunduğunuz yerde Wi-Fi yoksa cihazı cep telefonunuza bağlayıp hotspot olarak da atayabilirsiniz. HDMI, USB-A ve USB-C girişlerinin yanısıra bir çoklu kart okuyucu da mevcut. Gelelim işin teknik taraflarına. BenQ GS2 bir DLP projektör. İyi bir görüntü ve parlaklık performansı var. Çok aydınlık alanlarda değil de özellikle gece veya akşam saatlerinde gerçekten de hassas bir renk skalası ve keskinlik alabilirsiniz. LED ömrü ise 30.000 saat. Cihazın üzerinde 2 adet 2W’lık hoparlör var. Tabii ki bunun yerine bluetooth üzerinden yada 3,5’luk giriş ile daha güçlü bir bir ses sistemine bağlanabilirsiniz. Ama hoparlörler “işinizi görüyor”. Şarj cihazı mıknatıslı ve kolayca bağlanabiliyor. Tam şarjda 3 saate kadar cihazı kullanabilirsiniz. Yani bir film veya iki dizi bölümü için gayet yetiyor.

Yaklaşık 2,5 metrede görüntü alabileceğiniz Benq GS2, 720p çözünürlüğe sahip. 500 ANSI Lümens parlaklık ve 100.000:1 kontrast oranı sunuyor. 1,07 milyar renk destekli ve 16:9 görüntü boyutunu destekliyor. 139x144x139 mm boyutlarında ve 1,6 kg ağırlığında. Çalışırken 31dBA ses çıkartıyor. Yani ortalama bir notebook’tan bir farkı yok.

Cihazla beraber bir taşıma çantası geliyor. Bu çantaya iyi bakın çünkü cihazın ihtiyacı olan herşeyi tam olarak sığdırabiliyorsunuz.

Son sorunuzu da cevaplayayım: Cihaz XVID(.avi) , MPEG-4(3gp, mp4) , H.263(3g2, .avi, .mkv, .webm, 3gp,
mp4) modlarını destekliyor.

BenQ GS2 bir ev sineması projektörü değil. Eğer kolayca taşıyabileceğiniz ve çocuklar için güvenli bir projektör cihazı arıyorsanız ihtiyacınızı kolayca karşılıyor.

Projektörle ilgili ayrıntılı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz.

Görüntülenmeler:
50
İlgili etiketler:
· · · · · · · · ·
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com