Kategoriler

JBL PowerUp MD-100W Kablosuz Şarj Hoparlörü İncelemesi

JBL PowerUp MD-100W

JBL’in müzik deneyimini Nokia’nın minimal tasarımıyla bütünleştiren JBL Power Up MD-100W, bu iki özelliğiyle Fragtist Test Merkezi’nin en sevilen ürünleri arasına ismini yazırmayı bildi. Peki MD-100W bunu nasıl başardı? Gelin hep birlikte bakalım.

ZERAFET
Bu kelime, MD-100W’ı en iyi anlatacak kelime olabilir. Zira kendisi, usta tasarımcıların elinden çıktığını hemen hissettiriyor. Hem de bu sadeliğiyle. Ön kısmı tamamen hoparlör ızgarası olan MD-100W, burada JBL logosunun altındaki kablosuz eşleştirme tuşu dışında herhangi bir tuş ihtiva etmiyor. Bu da siyah, beyaz ve turkuvaz (“cyan”) renk seçenekleri sunan ürünün, tasarım bütünlüğü ve şıklığının artmasını sağlayan yegane özelliği.

JBL PowerUp MD-100W’ın üst kısmındaysa, elimizi ya da telefonu yaklaştırdığımız anda aktif hâle gelen bir dokunmatik panel yer alıyor. Bu dokunatik panel sayesinde müziğimizin sesini açıp kapatabiliyor ve müziğimizi kontrol edebiliyoruz. Burada hemen şu notu ekleyeyim yalnız: Hoparlörün ses kontrolleri kablolu bağlantıda da çalışırken, müzik kontrollerinin çalışması için telefonumuzun Bluetooth’la bağlı olması gerekiyor. Bunu da söyledikten sonra yoluma devam ediyorum.

NFC VE KABLOSUZ ŞARJ DESTEĞİ
Birazdan değineceğim ses performansı öncesi, JBL PowerUp MD-100W’nin asıl ilgi çekici özelliğine değinmek istiyorum: NFC ve Kablosuz Şarj özelliği. Zaten bu hoparlörü tercih edecekseniz, bu iki özelliği nedeniyle tercih edeceksiniz diye tahmin ediyorum. Bu iki özelliği kullanmayacaksanız, çok daha ucuza seçenekler bulmak mümkün zira.

Herneyse, gelelim bu iki özelliğin size ve telefonunuza neler katacağına. Eğer telefonunuz bir Lumia ise ve hem NFC, hem de kablosuz şarj destekliyorsa, JBL PowerUp MD-100W ile çok güzel bir ikili olacaklarına emin olabilirsiniz. NFC sayesinde çok kolay bir biçimde eşleştirme yapılabiliyor malumunuz. Tek dokunuş, ve cihazlarınız bağlı. “Müzik dinlerken bir taraftan da telefonum şarj olsun.” diyorsanız da, destekleyen telefonunuzu “Nokia” logosunu ortalayacak biçimde cihazın üzerine yerleştirmek ki zaten telefonunuzu yaklaştırdığınız anda, sınırları belirleyen dört beyaz hare de kendiliğinden yanacak; böylece ne yapmanız gerektiği konusunda sıkıntı çekmeyeceksiniz.

İşin güzel yanıysa, tahmin edebileceğiniz üzere şu: Tüm bu işlemleri gerçekleştirirken, ortalıkta hiçbir kablo olmayacak (tabi ki hoparlörün güç kablosu hariç) ve Nokia Lumia’ların şıklığıyla MD-100W’ın güzelliği birbirini tamamlayacak. Hem görsel, hem de işitsel bir cümbüş gerçekleşecek. İşitsel cümbüş nasıl gerçekleşecek peki? Gelin onu da bir ele alalım.

jbl-nokia-md-100w-1

1 2

Görüntülenmeler:
13
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · Hoparlör · İncelemeler