Samsung 840 Series 250GB SSD İncelemesi Samsung 840 Series 250GB SSD İncelemesi
İlk çıktıkları zaman her birimiz için birer arzu objesi olan SSD’ler, artık yavaş yavaş her birimizin bilgisayarında yer etmeye başladı. Benim bilgisayarımda bile taş... Samsung 840 Series 250GB SSD İncelemesi

İlk çıktıkları zaman her birimiz için birer arzu objesi olan SSD’ler, artık yavaş yavaş her birimizin bilgisayarında yer etmeye başladı. Benim bilgisayarımda bile taş gibi bir SSD görev alıyor, sizde neler neler vardır kim bilir. Ama şimdiki konumuz bu mu? Hayır elbette. Şimdiki konumuz, Samsung’un 840 ailesinden 250GB’lık SSD’si: Nam-ı diğer, Samsung 840 Series 250GB SSD!

Uzunca bir süredir test sistemimizde konuk olan SSD’miz, sessiz, sakin ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sürdürüyor. Herhangi bir sorunla karşılaşmadık kendisini kullanırken; eh, bu bir SSD olduğundan söyleyecek fazla sözümüz de yok aslına bakacak olursanız (bir iki söylenecek şey var, onları da aşağıda görebilirsiniz). İlk olarak teknik özellikler, daha sonra yapılan benchmark testi ve son olarak kapanış yorumlarıyla bir incelemenin daha sonuna gelmiş olacağız.

Hadi o zaman, başlayalım.

samsung-840-series-250gb-ssd-4Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.