SanDisk Ultra Dual USB Sürücü 16GB İncelemesi SanDisk Ultra Dual USB Sürücü 16GB İncelemesi
Geçtiğimiz haftalarda incelediğimiz 8GB’lık Sony Microvault Sony Microvault USM8SA1’in ardından bu kez de SanDisk’in ürünüyle karşınızdayız sevgili Fragtist takipçileri. Konumuz aynı, ürünlerimiz benzer. Sözü uzatmadan... SanDisk Ultra Dual USB Sürücü 16GB İncelemesi

Geçtiğimiz haftalarda incelediğimiz 8GB’lık Sony Microvault Sony Microvault USM8SA1’in ardından bu kez de SanDisk’in ürünüyle karşınızdayız sevgili Fragtist takipçileri. Konumuz aynı, ürünlerimiz benzer. Sözü uzatmadan geçiyorum incelememize.

USB OTG destekli SanDisk Ultra Dual USB, önceki misafirimizin aksine tamamen plastik bir kasayla geliyor. Ana USB bağlantı noktası ve microUSB bağlantı noktaları, ürünün iki yanında bulunuyor ve şeffaf bir kapakla korunuyor. Ancak iki yuvanın da suya, toza vs. karşı korunmadığını belirtmeliyim; zira ikisinin de ön kısımları açık vaziyette.

Ürünün ön ve arka kısımlarında SanDisk logosunu, ürün modelini ve hafıza ibaresini görüyoruz. 16GB, 32GB ve 64GB’lık hafıza seçenekleri sunan SanDisk UltraDual USB’den bizim nasibimize 16GB’lık versiyon düştü (kullanılabilir alan, 14,8GB).

fragtist-sandisk-2

CİHAZLAR ARASI KÖPRÜ
SanDisk Ultra Dual USB sürücünün kullanım alanları belli. Kendisini cihazlar arası dosya transferi için (telefondan telefona, telefondan tablete, telecon/tablet’ten bilgisayara) kullanabilir, dışarıdayken ek hafıza gerektiğinde hayat öpücüğü niyetine kendisine sarılabilirsiniz.

SanDisk’in çift yönlü bu USB belleğinin bir diğer güzel özelliği de, aynen Sony’nin Microvault’unda olduğu gibi kendine has bedava bir uygulamasının olması. Google Play Store’dan indirebileceğiniz SanDisk Memory Zone ile, farklı formattaki dosyalarla uğraşmak daha kolay. Ancak hem bilgisayar, hem de telefonlar için tak çalıştır özelliğine sahip olması dolayısıyla, hiçbir ek işlem gerekmeden direkt olarak kutudan çıkardığınız gibi kullanabiliyorsunuz da. Haberiniz olsun.

Mobil işletim sistemleri arasından sadece Android’i destekleyen SanDisk Ultra Dual, Windows ve Mac OS X 10.5+ kullanan bilgisayarlara da bağlanabiliyor. USB 2.0 desteğiyle gelen flash belleğin USB Flash Benchmark’tan aldığı değerler şu şekilde: 18,73 MB/s okuma, 17,71MB/s yazma. Özellikle yazma hızı konusunda, incelediğimiz Microvault’a toz yutturduğunu söylemeliyiz.

fragtist-sandisk-5Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.