Kategoriler

Diablo III: Reaper of Souls [İlk Bakış]

Klasik bir cümleyle giriş yapmak istemezdim ancak maalesef ki bu acı gerçeği ben de dile getirmek zorundayım. Ne yazık ki Diablo III, uzun bir süre bizi hayalleriyle bekletmesine rağmen çok da mükemmel bir oyun olarak karşımıza çıkmamıştı. Gerek atmosferi, gerek hikâye anlatımı olarak önceki oyunları aratmış, hep sanki bir şeyler eksik hissiyatını yaşatmıştı bize. Şimdiyse Blizzard, bir efsane için yapılan bu büyük hatayı düzeltme peşinde. Bakalım Mart sonunda aramıza katılacak olan Reaper of Souls, bu eksiklikleri gidermek için neler vadetmiş, ufak bir kurcalayalım ne dersiniz?

Öncelikle basitçe hikâyeden bahsetmek gerekirse, içinde Prime Evil’ları barındıran Black Soulstone etrafa kötülük saçmakta ve Cennet’teki melekleri bile etkilemektedir. Bunun üzerine Tyrael “Bu böyle olmaz birader, biz bunu saklayalım.” diyerek ortaya mükemmel bir fikir atar. Kendi yetiştirdiği Horadrim askerleriyle birlikte yola çıkar. Ancak tam işi halletmek üzereyken bir terslik olur. Baş meleklerden olan Malthael, güç aşkına Black Soulstone’u çalar. Düşmüş melekleri de peşine takar ve tam anlamıyla isyan eder. Tyrael ise “Bu sorunu çözse çözse bizim adam çözer.” düşüncesiyle bize haber salar ve Act V başlar. Yaklaşık Act II kadar bir uzunluğa sahip olacak yeni bölümümüz birçok kişiyi “Çok kısa olmamış mı arkadaşım!” diye isyan ettirse de aslında o kadar da yetersiz değil. Zira Act V ile birlikte ana görevlerin yanına, yeni yan görevler de eklenmiş durumda. Üstelik sayıları da azımsanacak seviyelerde değil. Bu sayede kolaylıkla 70.seviyeye ulaşabilecek, daha havalı bir görüntü sergileyebileceğiz!  Evet, her ne kadar birçok kişi MMO benzetmesi yapsa da maksimum karakter seviyesi artırılmış ve 70’e ulaşmış durumda. Muhtemelen bir sonraki eklentiyle birlikte 80’e ulaşırız, şaşırmamak lazım.

Diablo-3-Reaper-of-souls-Wallpaper (Copy)

 

Reaper of Souls, her ne kadar çok da yaratıcı olmayan bir hikâyeye sahip olsa da, getirdikleri yeniliklerle bir kez daha bizi Diablo zindanlarına hapsetmekte oldukça kararlı. Bunlardan ilki yeni sınıfımız olan, orta menzilli yakın dövüşçü tarikatına mensup Crusader. Elinde dev gibi kalkanıyla asabi olduğu kadar havalı bir görünüşe sahip olan yeni sınıfımız hem saldırı hem savunma yönünden oldukça başarılı. Yüksek savunma ve saldırı hızı puanlarının yanına, kalkanını aynı zamanda bir silaha çeviren pasiflerimiz de eklenince şimdiden birçoğumuzun favori sınıfı olacak gibi görünüyor ki şimdiden birçok kapalı beta oyuncusunun ana karakteri haline gelmiş durumda.

Diablo-3-Reaper-of-Souls-Wallpaper-5 (Copy)

1 2 3 4

Görüntülenmeler:
26
İlgili Kategoriler
Oyun İnceleme