Kategoriler

Lego Batman 3: Beyond Gotham İncelemesi

LEGO’ların renkli dünyasının video oyunlarına yansıtıldığından beri türlü türlü yapımları, konsollarımızda deneyimlemeye başladık. Özellikle seri halinde vizyona giren ve öne çıkan filmlerin, LEGO’larla bir araya gelmesinden mutlu olan sayısız oyuncu mevcut. Bu memnuniyetinizi Lego Batman 3: Beyond Gotham ile bir araya getirelim dedik.

2005 yılında Star Wars’un, LEGO’yla birleşmesinin ardından, Yüzüklerin Efendisi, Batman, Marvel Super Heroes, Indiana Kones, The LEGO Movie, Pirates of the Caribbean, Harry Potter gibi birçok eğlenceli oyunu LEGO’nun bakış açısıyla arşivlerimize katmış bulunmaktayız. Bu sefer sıra Batman’in yeni LEGO oyununda. Lego Batman 3: Beyond Gotham, adından da anlaşılacağı üzere DC’nin en karanlık kahramanlarından biri olan Batman’e odaklanıyor ve ayrıca karşımızda gerçek bir çılgın var: Brainiac.

İlk LEGO oyunlarında konuşamayan ve sadece vücut diliyle anlaşan LEGO kahramanlarımız, günümüze yaklaştıkça kimi zaman “gerçekten çirkin” espiriler yapar hale geldiler. Bazılarında gülümsedik, bazılarında “keşke Star Wars (az laf, çok iş) gibi bir LEGO oyunu olsaydı” dedik. Ancak özünde LEGO severlerin yaşına bakmaksızın, birçok LEGO oyunundan zevk aldığına şahit olduk.

Fragtist Lego Batman 3 Beyond Gotham

Oyunu Season Pass satın alırsanız Arrow, Man of Steel ve The Dark Knight özel bölümlerini de eğlencenize katabilirsiniz.

Önce hikaye
Traveller’s Tales, bu sefer hikayeye Lantern ailesini de dahil ediyor. Hoş, daha önce de DC’den birkaç karakteri LEGO oyunlarında görmüştük ancak hikaye, biraz daha farklı noktalara çekiliyordu. Superman’in psikopat düşmanı Brainiac, Lantern’leri ele geçirerek onların beyinlerini kontrol etmeye başlıyor. Batman’i hedef alan Brainiac, onu kontrol etmeyi başarmışken, Robin yüzünden planlarını biraz erteliyor.

İşin asıl karıştığı nokta ise Brainiac, yüzük sahiplerini uzayda tek bir yerde topladıktan sonra, her şey yetmezmiş gibi bir de Joker ve Lex Luthor’ın liderlik ettiği kötüler grubu, Justice League’in merkezine sızmasıyla başlıyor. Tek süper gücü olmayan (kısmen) Batman’e muhtaç kalan Justice League, bir yanda Joker ile uğraşırken, bir yandan da Lantern’leri kurtarmaya çalışıyor. Böylece Batman ve onun “pahalı” ekipmanları bir araya gelerek, günü kurtarmaya çalışan bir kahraman olmaya çalışıyoruz.

1 2 3 4

Görüntülenmeler:
16
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com