Kategoriler

Pure Pool İncelemesi

Pure Pool oyunu ile bilardo aşkım yeniden alevlendi!

Kaç haftadır elimde yazılmayı bekleyen Pure Pool oyunuyla dolanıyorum. Daha doğrusu oyun Steam hesabımda bana bakıp duruyor. Özellikle lise ve ortaokul yıllarında sardırdığım bilardoyu son yıllarda sadece tatil kamplarında zaman öldürme amaçlı bir uğraşı seviyesine indirmiştim. Gene de herhangi bir işi yıllarca yapınca işin mekaniklerini kısa sürede hatırlıyorsunuz. Yeşil çuhaya en son 1,5 ay önceki tatilimde el değdirdim ama itiraf etmeliyim ki tebeşir tozunu ve topun sıcak masada akışını özlemişim.

VooFoo Studios tarafıdan yapılan Pure Pool ilginç bir şekilde bu hissi size veriyor. Oyun anlamsız bir şekilde full HD olarak açılmasa da size masada tam hakimiyet verdiğinden bilardodan keyif almanızı sağlıyor. Bir bilardo oyunu kendini nasıl faklılaştırabilir diye düşünüyorsanız o farkı bu oyunda görebilirsiniz. Arka plan sesleri, dikkat dağıtmayan görseller ve en önemlisi oyunu sadece oyunu bakış açısından oynamaya izin vermesi oyuna büyük keyif katıyor.

Evet, Pure Pool’da yapacağınız vuruşun tüm sonuçlarını göremiyorsunuz. Masaya sadece bir oyuncu kadar hakimsiniz. Vurduğunuz topun nereye gideceğini ve eğer yakınsa hangi topa vuracağını görüyorsunuz. Ama mesafe uzaksa bu defa topun gideceği alan konik olarak gösteriliyor. İşte orada ustalık sizin fare tutan elinize bakıyor. Hız ve topun neresine vuracağınız ve haliyle diğer topların dağılımı tüm stratejinizi etkiliyor. Bu sistem sizi havaya sokuyor. Gerçekten bilardo oynadığınızı hissediyorsunuz. Top fizikleri, topun masada kayması, ses efektleri kısacası herşey iki el bilardo atıp kafa dağıtmanızı sağlıyor.

Hız konusunda ilk başta alışmanız için bir süre gerekebilir ama bunun çok uzun olmadığını kolaylıkla söyleyebilirim. Yerinde iyi kayan bir fareyle hassas vuruşlar yapabilirsiniz.

Gelelim işin sıkıcı kısmına. Topun istediğiniz yerine vurabilsenizde falso atmak isterseniz tam ayarı her zaman veremeyebiliyorsunuz. Fareyle ince ayar çekmek zor olabiliyor. Yapay zekaya karşı turnuvaya girerseniz rakipleriniz sizi çok zorlayacak kadar iyi oynayamayabiliyorlar. En azından üst seviyelere kadar tam anlamıyla canınıza okuyacak birilerini bulamayabiliyorsunuz.

Pure Pool bir bilardo okulu gibi de düşünülebilir. Özellikle üst seviyelerdeki rakipleri izleyerek tekniğinizi ve düşünce tarzınızı gözden geçirebilirsiniz.

1 2

Görüntülenmeler:
10
İlgili etiketler:
· · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com