Kategoriler

The Last of Us Remastered İncelemesi

PlayStation dünyasına yeni giren biriyseniz, kesinlikle oynamanız gereken birçok oyun vardır. The Last of Us da bu oyunlardan biri. Özellikle hikâyesiyle sizi kendisine çekecek olan bu oyun PlayStation 3’e çıkmış ve çıktığı sene ödüllere doyamamıştı. Sony, bu güzel oyunu, PlayStation dünyasına yeni katılan oyuncularla buluşturabilmek için PlayStation 4’e de çıkartma kararı almış. Bu doğru kararlarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.

Crash Bandicoot veya Uncharted oyunlarını duyduysanız Naughty Dog ismi de yabancı gelmeyecektir. Yıllardır PlayStation içim oyunlar geliştiren bu firma, oynanış konusundaki yetenekleri hikâye ile birleştirerek çok başarılı bir oyun yapmışlar, işte o oyun The Last of Us. Başlıkta yazan “Remastered” kelimesinin sebebi ise oyunun PlayStation 4 için güncellenmiş grafiklerle tekrar yapılmasından kaynaklanıyor. PlayStation 3’ün tüm gücü kullanarak oyunculara görsel bir şölen yaratan bu oyun, PlayStation 4’te çok daha iyi grafiklerle karşımıza çıkıyor.

fragtist_tlour2

Oyunun PlayStation 4’te nasıl olduğundan bahsetmeden önce The Last of Us’ı ilk olarak duyanlara oyunu basitçe açıklayayım. Cordyceps isimli bir mantar türünün, sporlar ile su ve hava yoluyla yayılmasıyla insanlara bulaşan bu mantar, onları yamyam canavarlara dönüştürüyor. Askeriye sıkı kontrollerle enfeksiyon kapanları şehirden uzak tutmaya çalışıyor. Teksas’da yaşayan ana karakterimiz Joel ise hayatta kalmaya çalışanlar arasında. Oyundaki amacımız ise Ellie isimli mantardan etkilenmiş olan fakat herhangi bir kötüye giden gelişme olmadığı için dönüşümü olmayan küçük kızı bu hastalığı yok edecek olan aşının bulunması için hastaneye götürmek.

1 2 3

Görüntülenmeler:
17
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com