Kategoriler

Atari, 100’den fazla PC ve Konsol Klasiğinin Haklarını Satın Aldı

Atari, 100'den fazla PC ve Konsol Klasiğinin Haklarını Satın Aldı

Konsol üreticisi Atari, 1980’lerde ve 1990’larda piyasaya sürülen 100’den fazla PC ve konsol oyununu Accolade, Micropose ve Infogrames‘ten satın aldığını duyurdu. Aslında bu satın alma, Atari‘nin bazı oyunları için bir eve dönüş niteliği taşıyor. Atari‘nin yeni sahip olduğu oyunlar arasında Demolition Racer serisi, Bubsy ve Hardball yer alıyor.

Engadget‘in haberine göre; Atari’nin CEO’su Wade Rosen, “Bu oyunların birçoğu Atari tarihinin bir parçası ve hayranlar bu oyunların birçoğunun fiziksel ve dijital formatlarda yeniden piyasaya sürülmesini ve hatta bazılarının modern konsollara taşınmasını bekleyebilirler.” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz ay Nightdive Studios‘u satın alan Atari, Berzerk ve Frenzy‘nin de dahil olduğu 12 Stern Electronics Arcade klasiğinin de sahibi olmuştu. Atari için, Nightdive Studios‘un satın alınması yalnızca sağladığı oyunlar için değil teknolojisi için de değerli. Çünkü Nightdive, retro oyunları modern sistemler için yeniden düzenlemede uzmanlaşırken aynı zamanda kalitelerini de artırıyor ve bu tam da Atari’nin yapmayı amaçladığı şey.

Bünyesine kattığı Nightdive ve satın alınan son oyunlarla Atari, halihazırda var olan oyunları modern konsollarda yeniden yayınlama ve geçmiş hikayelerin yeni uyarlamalarını yaratma hedefine daha da yaklaşmış oldu.

Nintendo Indie World Showcase Nisan 2023’te Gösterilen Tüm Oyunlar

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol · Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com